ManşetSpor

Antalya’nın gururu Mustafa Batu Mersin’de altın kemerin sahibi oldu

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 5’incisi düzenlenen Cumhuriyet Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivanlık kategorisinde Mustafa Batu altın kemerin sahibi oldu.

Sahil Cumhuriyet Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen müsabakalara, Türkiye ve dünyada birçok derece kazanmış 48’i başpehlivan olmak üzere 120 pehlivan er meydanına çıktı. Kırkpınar Başpehlivanlarından Orhan Okulu, Fatih Atlı, Mehmet Yeşil Yeşil, Recep Kara ve Şaban Yılmaz başta olmak üzere toplamda 48 Başpehlivan, 43 Başaltı, 29 Büyük orta pehlivanın katıldı.

Yoğun ilgi gören müsabakalara Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Azerbaycan Hatai Milletvekili Hüseynbala Mirelemov, Azerbaycan Hatai Valisi Razim Memmedov, Hatai Belediye Başkanı Aliyar Aliyev ve beraberindeki heyet, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mustafa Batu başpehlivanlar kategorisinde birinci oldu

Müsabakalar sonunda başpehlivanlar kategorisinde mücadele eden Mustafa Batu birinci olarak altın kemerin sahibi oldu. Güreşlerde Kürşat Korkmaz ikinci olurken, Abdullah Güngör ve Nedim Gürel üçüncülüğü paylaştı. Başaltı kategorisinde Recep Üstündağ birinci, Mustafa Doğan Özkaya ikinci oldu. Başaltı kategorisinde Özkan Yılmaz ve Mustafa Cebesi ise üçüncülüğü göğüsledi. Büyük orta kategorisinde ise Osman Göçen birinci olurken, Sefa Yeşilkaya ikinci, Yaşar Şan ve Okan Yavaş ise üçüncü oldu. Dereceye giren pehlivanlara madalyaları Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun amcasının torunu olan Antalya’nın gururu Mustafa Batu’ya Sarıyer Gazetesi olarak başarılarının devamını dileriz.

Mustafa Batu kimdir?

Kepez-Odabaşı Mahallesi’nde 1994 yılında doğdu. Güreş hayatına 2004 yılında henüz 10 yaşındayken başladı. 2015 yılında Kırkpınar’da Başaltı 3’üncüsü oldu. İlk kez 2016 Tarihi Kırkpınar güreşlerinde Başpehlivanlıkta güreşti.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir