ManşetSpor

Saffet Akkoyun yeniden başkan

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Spor Kulübü’nün olağan kongresinde tek listeyle Saffet Akkoyun yeniden başkan seçildi.

Sarıyer Spor Kulübü’nün olağan kongresi Sarıyer Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Saffet Akkoyun kongreye tek liste gitti ve yeniden başkan seçildi. Yönetim listesinde büyük ölçüde değişiklikler yaşandı. Sarıyer’den önemli isimler listede yer buldu.

Sanatçı Ferhat Göçer yeniden listeye girerken, Sarıyer ve İBB Meclis Üyesi Nadir Günday, eski genel kaptanlardan Serkan Torun ve Hakan Şengül de yeni yönetim kurulunda yer alan isimler oldular. Meclis üyesi Mustafa Bakır ve Hayrettin Dereli de Disiplin Kurulu’nda görev alan isimler oldular.

Kongreye Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, eski başkanlardan İbrahim Balcı, İbrahim Bozan, Hayati Kaptanoğlu ve çok sayıda Sarıyer üyesi ve taraftarı katıldı.

Şükrü Genç, “Sistemi kurmak zorundayız”

Kongrede konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Spor Kulübü’nün başarılı olması için yapılması gerekenlere değinerek şöyle konuştu; “Sistemi kurmak ve yönetim şeklini değiştirmek zorundayız. Sarıyer’i kendi özüne gönderip Sarıyerlilik ruhunu oluşturmalıyız. Sarıyerli çocuklarımız, hocalarımız, sporcularımız, iş adamlarımız ve yöneticilerimiz var. Biraz kafayı yormak zorundayız. Bunu yaptığımız zaman başarılı olmamak mümkün değil.”

Kulüp Başkanı Saffet Akkoyun da taraftarın iki isteğinin olduğunun altını çizerek; “Biri devletten diğeri belediyemizden iki isteğimiz var. Devletten isteğimiz Orhan Keçeli Spor Tesisleri’nin mutlaka Sarıyer’e tahsis edilmesidir. Çok kötü durumdayız belki hata ettik size gelemedik. Ama başarısız olmamızın en büyük nedeni budur 9 futbolcumuz burada sakatlandı. Yeniden bakım yapılmasını istiyoruz.

İşte Sarıyer’in yeni yönetimi

Başkan: Saffet Akkoyun

Yönetim: Hakan Şengül, Ferhat Göçer, Serkan Torun, Hüseyin Kızıltuğ, Ali Koray Büyükasar, Arif Odabaşı, Birkan Göl, Erol Alp Sucu, Selçuk Kavaloğlu, Cem Aydın, Hakan Dede, Atilla Günorta, Nadir Günday, İsmail Geçim

Denetleme Kurulu: Sezai Büyükdurmuş, Yakup Güngör Mutlu, Erol Yıldırım

Disiplin Kurulu: Cemal Ünal Alptekin, Ahmet Sert, Bayram Hayri Tansık, Mustafa Bakır, Hayrettin Dereli

TFF Temsilcisi: Saffet Akkoyun

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Seçimi: Ferhat Göçer, Ali Koray Büyükasar, Şeref Ayer

Sarıyer kongresinde olay çıktı!

Sarıyer Spor Kulübü’nün kongresinde Ak Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ile kulüp üyeleri arasında tartışma çıktı. Olağan kongrede tüm ilçe başkanları kısa birer konuşma yaptılar. Tüm ilçe başkanlarının siyaset dışında yaptıkları kısa konuşmalarda Sarıyer Spor Kulübü ile ilgili düşünce ve dileklerini söylediler.

Konuşmasını yapmak üzere söz alarak kürsüye çıkan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İmar Barışı ve bazı siyasi çalışmalardan bahsedince salondan kulüp üyesi bir kişi divan kuruluna “Burası Sarıyer Spor Kulübü’nün kongresi, burayı siyasi arenaya çevirdiniz” diyerek tepki gösterdi. O sırada konuşmasını bitirmiş olan Salih Bayraktar sinirlenerek, “Konuşmalarım zoruna mı gitti. Terbiyesizlik yapıyorsun. Sarıyer’i bu hale böyle getirdiniz” diyerek cevap verdi. Salonda bulunanlar Salih Bayraktar’ı dışarı çıkartarak olayı yatıştırmaya çalıştı. Tribünde oturanlar da Bayraktar’a tepki gösterdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu