ManşetSpor

SGK’dan Gümüşdere Spor Kulübü’ne tebligat şoku!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

1990 yılında kurulan ve tam 28 yıldır Sarıyer’in en popüler amatör kulüplerinden biri olan Gümüşdere Spor Kulübü’ne SGK’dan çok üzücü bir haber geldi. Kulübün tesislerinin bulunduğu 1.170 metrekarelik arazinin Milli Emlak Müdürlüğü’nden alınıp SGK’ya verildiği ortaya çıktı.

SGK: “ARSA ARTIK BİZİM, BİZE KİRA ÖDEYİN”

Kulübe resmi yazı gönderen SGK, kulübe geriye dönük kira borcu çıkardı, ayrıca 8 bin 625 TL kira bedelinin 30 gün içinde kendilerine banka yoluyla ödenmesini istedi. Gümüşdereli gençlerin olası kötü alışkanlıklara düşmesini önlemek ve gençlerin sporu sevmesini sağlamak gibi çok önemli misyonlar yürüten Gümüşdere Spor Kulübü yetkililerin bu duruma el koymasını ve kendilerine yardımcı olmalarını istiyor. Mali durumlarının sıkıntılı olduğunu ve kirayı ödeyemeyecek durumda olduklarını ifade eden kulüp, tesisin kendilerine devredilmesini istiyor.

KULÜP; “PARAMIZ YOK ÖDEYEMEYİZ”

Gümüşdere Spor Kulübü yaşanan bu üzücü gelişmeden sonra kamuoyuna konuyla ilgili açıklamada bulundu. SGK’dan kendilerine gönderilen resmi yazıları da kamuoyuyla paylaşan kulübün yaptığı açıklama şöyle;

KAMUOYUNA DUYURU!

Gümüşdere Spor Tesisleri’nin de içinde bulunduğu arsa, Kasımpaşa Spor Kulübü’ne verilen yer nedeniyle trampa karşılığı SGK’ya verilmiş. Daha önce her mahalleye bir halı saha kampanyası ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Gümüşdere Mahallemiz (Köyümüz) de yapılan halı saha ve soyunma odaları yapıldıktan sonra mahallenin tek spor kulübü olan Gümüşdere Spor Kulübü’nün gözetimine verilmiş sahanın temizliği bakımı elektrik, su faturaları kısacası masrafları kulübümüz yöneticileri ve bağışlarla karşılanmıştır.

Tesislerde bulunan halı saha 24 saat kapısı açık ve mahallemizin gençleri spor amaçlı kullanmaktadır. Kulübümüz de tesislerde her kategoride sporcu yetiştirmek için antreman yapıp İstanbul amatör ligdeki oynayacağı müsabakalara hazırlanmak için kullanmaktadır, kısacası spor tesislerimiz ve kulübümüzün amacı olan gençleri çocukları spora yönlendirme ve madde bağımlığından uzak tutma amacı gütmekte ve hiçbir şekilde bir gelir elde etmemektedir. Ayrıca Gümüşdere Spor Kulübü’nü de içinde bulunduran arsanın SGK’ya geçtiğine dair bir tebligat bugüne kadar elimize ulaşmamıştır. Bugün elimize ulaşan tebligat ve taahhütnamede tesislerimizin de içinde bulunduğu arsa SGK’ya geçtiğini resmen öğrenmiş bulunmaktayız. Gümüşdere Spor Kulübü’nden geçmişe dönük ecri-misil ve bundan sonra da 750 TL aylık veya 9000 TL yıllık kira istenmektedir. Kulübümüzün hiçbir yerden geliri yoktur tamamen bağışlarla yardımlarla ve yönetimimizin fedakarlıkları ile ayakta durmakta amatör futbola ve gençlere hizmet etmektedir. Dolayısıyla SGK’nın şimdilik istediği bu bedeli (ilerde arttırabilirler) kulübümüz karşılayacak durumda değildir. SGK da bu bedeli ya öde yada yasal işlem başlatırız diyerek bizleri kapı önüne koymaktadır. Amacımız tamamen gençleri spora kazandırmak ve madde bağımlığından uzak tutmak olan GÜMÜŞDERE SPOR KULÜBÜMÜZ gençlerimiz ve çocuklarımız üzülerek belirtiriz açıkta kalmıştır…

GÜMÜŞDERE SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ…

Not: Sarıyer Gazetesi olarak yetkilileri Gümüşdere Spor Kulübü’ne sahip çıkmaya davet ediyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu