EğitimManşet

İstinye Anadolu Lisesi’ndeki skandalla ilgili soruşturma açıldı!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, kalp hastası bir velinin Müdür Yardımcısıyla yaşadığı tartışmadan sonra baygınlık geçirerek ambulansla hastaneye kaldırılması olayından sonra İstinye Anadolu Lisesi Okul yönetimi hakkında soruşturma açıldığını söyledi. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya konuşan Kaymakam Bilgin, konunun büyük bir titizlikle çok yönlü olarak soruşturulacağını ifade etti. Bu tür konulardaki duyarlılığı ile tanınan Kaymakam Bilgin, olayla ilgili Sarıyer Gazetesi’ne detaylı bilgi verilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine de talimat verdi.

BALIK; “SORUŞTURMAYI BEN YÜRÜTÜYORUM”

Soruşturmayı yürüten Sarıyer İlçe Milli Şube Müdürü Hasan Hüseyin Balık da gazetemize yaptığı açıklamada; “Olayda ihmal, kötü niyet ya da her hangi bir yanlış varsa bunları tek tek soruşturacağız. Okullarımızın bu tür hadiselerle gündeme gelmesi bizi üzüyor. Soruşturma süreci 2 haftada sürebilir 2 yıl da. Ancak herkesin ifadelerine başvuracağız.” dedi. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘nun görüştüğü Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de olaya ilişkin olası kamera kayıtları silinmesi, delil karartma girişimlerinin olması durumunda tüm sorumluların yargılanacağı uyarısında bulundu. Yaşanan olaydan sonra okul yönetimi tarafından 10-C sınıfındaki kimi öğrencilerin müdür odasına çağrılarak olaya ilişkin şahitlik yapmamaları konusunda uyarıldıkları ve delil karartmaya çalışıldığı yönündeki iddialar da incelemeye alındı.

ÇOK SAYIDA KURUMA ŞİKAYET DİLEKÇESİ GÖNDERİLDİ

İstinye Anadolu Lisesi’nde 10-C sınıfında okuyan bir öğrencinin velisi Müdür Yardımcısı Serpil Doğanyiğit tarafından çağrıldığı okulda iddiaya göre çok sert sözlerle eleştirildi. Öğrencinin gözü önünde yaşanan ve dakikalarca süren sözlü gerginlikten sonra kalp hastası veli, koridorda ilacını içmek istediği sırada fenalaştı. Yere yığılan veli, okula çağrılan ambulansla İstinye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaşanan üzücü olaydan sonra olayın mağdurları veli ve öğrencisi tarafından, CİMER, valilik, kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet dilekçeleri gönderildiği öğrenildi. Olayın tüm detaylarıyla anlatıldığı dilekçelerde, söz konusu velinin kalp hastası olduğu ve olay günü okula hastanedeki randevusunu erteleyerek gelmek zorunda kaldığı da ifade edildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler