Manşet Altı

İYİ Parti Fatih’te millet ittifakını bozdu!

CHP Fatih'te belediye meclis üyeliği listesine hiç bir İYİ Partili'yi yazmayınca, İYİ Parti Fatih İlçe Başkanlığı da son dakikada Belediye Başkan Adayı çıkardı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İstanbul’da CHP ile İYİ Parti arasında yaşanan liste savaşı Fatih’te patlak verdi. Daha önce yapılan protokol gereği, İYİ Parti Fatih’te belediye başkan adayı çıkarmadı ve verilecek belediye meclis üyelikleri karşılığında CHP’nin adayını destekleme kararı aldı. Buna rağmen CHP, Fatih’te hiç bir İYİ Partili’yi belediye meclis üyeliği listesine yazmadı. İtirazlara rağmen, CHP tutumunu değiştirmedi. Dün gece başlayan isyan, bugün farklı boyut kazandı.

İlay Aksoy, İYİ Parti’nin Fatih Belediye Başkan Adayı oldu. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Tüm sorumluluğu alıyorum” diyerek, Fatih’ten belediye başkan adayı çıkartılması talimatını verdi. İYİ Parti Fatih İlçe Başkanlığı da 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’den İstanbul 2. bölge 4. sıradan milletvekili adayı gösterilen eski CHP’li İlay Aksoy’u belediye başkan adayı gösterdi. Bugün saat 16.30’da Fatih İlçe Seçim Kurulu’na verilen İYİ Parti listesinde 30 da belediye meclis üyesi adayı yer aldı.

Kaynak: CİDDİGAZETE.COM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir