GündemManşet

2 yıldır unutulan Zekeriyaköy yolunda sevindiren çalışma!

Yapımı yılan hikayesine dönen Zekeriyaköy yolunda, 2 yıl aradan sonra çalışmalar nihayet yeniden başladı. İmamoğlu'nun talimatıyla yapılan asfalt çalışmasının büyük kısmı tamamlandı. Çok sayıda iş makinesi ve işçinin çalıştığı yol, bir kaç ay içinde tamamen hizmete açılacak. Vatandaşlar yol çalışmasından oldukça memnun...

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Zekeriyaköy’de 2 yıldır kaderine terk edilen yol çalışması, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden sonra yeniden başladı. Sadece Zekeriyaköy halkının değil, aynı zamanda Kilyos, Gümüşdere, Uskumruköy ve Kısırkaya halkının da kullandığı 2 kilometrelik yolda asfalt ve çevre düzenlemesi çalışması işi alan müteahhitle İBB arasında yaşanan pürüzler yüzünden yılan hikayesine dönmüştü. Topbaş döneminde başlayan ve Mevlüt Uysal döneminde de hiç bir çalışma yapılmadan kendi haline terk edilen yolda, şu sıralar hummalı bir çalışma var.

TEK YÖNLÜ ASFALT DÖKÜLDÜ, ÇALIŞMA SÜRÜYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler 2 kilometrelik yolun yarısına kadar tek yönlü olarak asfalt döktü, yolun diğer kısmı ise şimdilik yine patika yol olarak kullanılıyor. Çok sayıda işçinin ve iş makinesinin çalıştığı yolun önümüzdeki bir kaç ay içinde tamamlanması bekleniyor. Yıllardır bu yolu kullanan ve araçlarıyla bozuk yoldan geçmek zorunda kalan sürücüler ve bölge halkı kendilerini mutlu eden çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istiyor. Bu arada çalışmalar sadece yolda asfalt dökülmesiyle sınırlı değil aynı zamanda yol kenarında karşılıklı olarak geniş kaldırım çalışmaları da yapılıyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler