GündemManşet

5.8’lik deprem sonrası İBB, 18 milyonluk defin ihalesi açmış

Merkez üssü Silivri'de 26 Eylül'de meydana 5.8 şiddetindeki depremden hemen sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, il genelinde olası ölümler için cenaze defin işlemi ihalesi açtığı ortaya çıktı. 2 aylık süre için açılan ve 2 Ekim'de gerçekleştirilen cenaze defin işlemi ihalesini 18 milyon 103 bin lira ile İSPER İstanbul Personel Yönetim A.Ş. kazandı.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

İstanbul’da 26 Eylül’de merkez üssü Silivri olan ve büyük korku yaşatan 5.8 şiddetindeki depremden hemen sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin dikkat çekici bir ihale yaptığı ortaya çıktı. İBB Mezarlıklar Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, depremden bir gün sonra il genelinde olası ölümler için cenaze defin işlemi ihalesi kararlaştırıldığı, Kamu İhale Kurumu tarafından 30 Eylül’de onaylanan ihalenin de 2 Ekim’de gerçekleştirildiği anlaşıldı.

18 MİLYON 103 BİN LİRALIK DEFİN İHALESİ

2019/477883 kayıt numarasıyla yapılan “İstanbul Mezarlıklarında Cenaze Hizmetleri Alım İşi” ihalesinin Pazarlık Usulü ile 21 B maddesine göre ivedi olarak yapıldığı görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bakırköy Ek Hizmet Binası İhale İşleri Müdürlüğü, İhale Salonu’nda 2 Ekim tarihinde saat 10.00’da yapılan ihaleyi de İSPER İSTANBUL PERSONEL YÖNETİM A.Ş. isimli şirket kazandı. Merkezi Eyüpsultan’da bulunan şirket, 3 Ekim ve 1 Aralık 2019 tarihlerini kapsayan 2 aylık dönem için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle tam 18 milyon 103 bin TL‘lik sözleşme imzaladı. İhalede, işin yapılacağı yer olarak da “Mahal listesinde belirtilen mezarlıklar” ifadesi kullanıldı. İvedi bir şekilde yapılan ihaleye gerekçe olarak ise; ” Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması.” belirtildi.

İŞTE O İHALENİN BELGESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir