GündemManşet

AKOM’dan seçime 3 gün kala 26 milyonluk sözleşme!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Müdürlüğü’nün, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı 31 Mart yerel seçimlerinden sadece 3 gün önce AKOM Binası’nın bakım ve onarımı için BİMTAŞ şirketiyle tam 26 milyon 655 bin liralık sözleşme imzaladığı ortaya çıktı. 28 Mart'ta yapılan imzalanan ihale sözleşmesinde işin süresi 8 ay olarak belirtildi.

 SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU- ÖZEL DOSYA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Ekrem İmamoğlu’nun seçilmesinden hemen önce AKOM Binası’nın bakım ve onarımı için ihale açıldığı ve 28 Mart’ta 26 milyon 655 bin liralık sözleşme imzalandığı ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yapıldığı aya denk gelen ihale, 11 Mart 2019 tarihinde düzenlendi. Merkezi Eyüpsultan Güzeltepe Mahallesi’nde yer alan İBB AFET Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nce açılan “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Binasının Ekipman, Cihaz ve Sistemlerinin Yıllık Periyodik Bakım-Onarımı ve İşletilmesi İşi” ihalesi belediyenin Bakırköy’deki binasında saat 10.00’da yapıldı. İBB İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki Afet Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nün (AKOM) açtığı ihalede işe başlama tarihi 1 Nisan, işin bitiş tarihi ise 31 Aralık 2019 olarak belirlendi. İhalede işin niteliği olarak; “AKOM faaliyetlerinin yürütülmesi AKOMAYS yazılımının geliştirilmesi, bina otomasyonu, ses-görüntüleme ve AWOS BEUS TEUS sitemlerinin bakım onarımı, itfaiye bilgi sistemi yazılımı, demirbaş ve varlık yönetim sistemi işi (13 Kalem)” olarak belirtildi.

SEÇİMDEN 3 GÜN ÖNCE 26 MİLYON 655 BİN LİRALIK SÖZLEŞME İMZALANDI

Yaklaşık maliyeti 27 milyon olarak belirlenen ihaleye tek şirket girdi. Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BİMTAŞ BOĞAZİÇİ PEYZAJ İNŞAAT MÜŞAVİRLİK TEKNİK HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tek başına girdiği ihaleyi kazandı. Merkezi Beyoğlu olan ve eski TÜRYAP binasını kullanan şirket ihaleyi tam 26 milyon 655 bin lira ile kazandı. Eski yönetiminde tam 125 kişi bulunan şirket ile İBB arasında seçimden sadece 3 gün önce 28 Mart 2019’da sözleşme imzalandı. Seçimden hemen önce yangından mal kaçırırcasına yapılan ihalenin sözleşmesinin seçime sadece 3 gün kala yapılması da gözlerden kaçmadı.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul seçimini kazanmasından sonra BİMTAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Şişli Belediye Meclis Üyesi ve İBB İmar Komisyonu üyesi Resul Emrah Şahan getirilmişti. Şişli’de belediye başkan yardımcısı olarak atanması beklenen ve İBB Proje Koordinatörü de olan Şahan’ın şirketteki yardımcısı da Gıda ve Muhtarlıklar Daire Başkanı Sabriye Zuhal Bostan olmuştu.

İŞTE O İHALENİN BELGESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir