GündemManşet

Ali Genç; “Sarıyer’de seçimin kilidini biz açacağız”

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) Başkanı Ali Genç, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Sarıyer’de seçimin kaderini değiştirecek açıklamalarda bulundu. Genç; “Seçime 10 gün kala Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak yapacağımız açıklamayla seçimin finalini ortaya koyacağız. Hemşericilik değil Sarıyer kazansın” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY- ÖZEL RÖPORTAJ

Sarıyer Gazetesi’ne çok özel değerlendirmelerde bulunan Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, SASİDER olarak yerel seçim süreciyle ilgili şunları söyledi; “Belediye başkan adaylarının bu süreçte yapacakları icraatları ve temsilde adaleti mezhepsel ve hemşeri boyutunda sağlayanlarına dikkat edeceğiz. Yani kimin listesi herkesin içinde olduğu bir şekilde adilse onlara özen göstereceğiz.”

“Yapacağımız açıklamayla seçimin finalini ortaya koyacağız”

SASİDER olarak 31 Mart yerel seçimlerinin çok öncesinde de uyarılarını yaptıklarını ifade eden Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Temsilde adaletin ne kadar olduğu konusunda hassasiyetle duruyoruz. Bölgesel milliyetçilik ve mezhepçilik boyutunda bu işin takipçisi olacağız. Bölgesel milliyetçilik aynı yöreden insanların çoğunlukla bir arada olmasıdır. Belediye meclis üyeleri konusunda çok hassasiyetle dikkat edilmelidir. Sarıyer’deki Sivaslılar dernek olarak bir açıklama yapmamızı dört gözle bekliyorlar. Seçime 10 gün kala SASİDER olarak sahada net gördüğümüz tabloyu da Sarıyer’deki Sivaslılarla paylaşacağız. Yapacağımız açıklamayla seçimin finalini ortaya koyacağız.”

“Sarıyer’de seçimin kilidini biz açacağız”

“Herkes temsilde adalete dikkat etsin. “Ben işimin başındayım ve istediğimi yaparım” düşüncesi olan belediye başkanları seçimin sonunda hayali sükuta uğrarlar. Burada bu işin kilidini biz açacağız. Benim hiçbir partiden meclis üyeliğim söz konusu değil.”

“Salih Bayraktar’ın Sarıyer projelerine hayran kaldım”

Salih Bayraktar’ın daveti üzerine Maslak TİM’de düzenlenen proje tanıtım programına Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak katılım sağladıklarını söyleyen Genç şunları söyledi; “TİM’deki programı izledikten sonra bunun bir belediye başkanı proje tanıtım programı olarak beklentinin çok üstünde olduğunu gördüm. Beni gerçekten etkiledi. Çok dolu doluydu. Tüm bunları herhangi bir belediye başkanı değil sadece Salih Bayraktar yapabilir. Sarıyer için çok güzel projelerin olduğu bir tanıtım oldu. Bu konuda AK Parti Sarıyer’in yetkililerini bir kez daha tebrik ederim. Şükrü Genç Sarıyer’de 10 seneyi geride bıraktı ama Salih Bayraktar’ın yapacağım dediği projeler eğer 5 yılda gerçekleşirse bunlar Şükrü Genç’in 20 senede yapamayacağı projeler olacak. Herkes bir şeyler vaat eder ama vatandaşın inanması önemlidir. Bayraktar, bu projelerini Sarıyer’de çok kolay yapacak diye düşünüyorum. Sarıyer’de yapılacak modern saha tüm Sarıyerlileri heyecanlandırmış durumda. Otopark sorununa da oldukça ilginç ve muhteşem bir çözüm bulunmuş. Çevreye herhangi bir görüntü kirliliği vermeden Sarıdağ’ın altına yapılacak olan otopark muhteşem bir proje. Kilyos ve Ayazağa tünel projeleri de Sarıyer’e katma değer katacaktır.”

“Sizin hemşerileriniz değil Sarıyer kazansın”

“SASİDER olarak Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e de AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’a da Sarıyer’de temsilde adalet istediğimizi söyledik. Belediye meclis üyesi adayı olanların Sarıyer’de oy potansiyeli olması gerekir. Önce seçim kazanılması gerekiyor. Meclis üyeliği listelerinde dışarıdan gelecekler kamufle edilmemelidir. “Bu bana lazım” diyerek Sarıyer listesine dışarıdan listesine kimse sokulmasın. Sarıyer’de karşılığı olmayan belediye meclis üyesine Sarıyer’de hiç kimse oy vermez. Sahadan edindiğim izlenimler sonucunda Sarıyer’de İYİ Parti’nin CHP’yi desteklemeyeceğini düşünüyorum. İyi bir listeyle gidebilir ama kötü bir listeyle yüzde beş bile gitmez. Şükrü Genç’in bunu çok iyi hesap etmesi gerekir. Sarıyer’e seçmen yapısını çok iyi biliyorum. İYİ Parti’de emeği geçmiş ve Sarıyer’in tanıdığı isimler olursa tamam ama kafadan isimleri koyarlarsa oy değil nalları toplarlar.”

Daha fazla göster

10 yorumlar

 1. HER SEÇİM YALANDAN BİR SİVAS YAYGARASI SANKİ TÜM SİVASLILAR AYNI PARTİYE OY VERIOR BUNLAR HEP ÜST SIRALARDA MECLİS ÜYELİĞİ ALABİLMEK İÇİN BASİT NUMARALAR

 2. Ali Başkan öncelikle sana şunu hatırlatmak isterim Sarıyer’in mevcut başkanı Kelkit Vadisinden içimizden birisi ve bir hemşehrimiz, peki en büyük rakibi Ak Parti neden 3 seçimdir Kelkit Vadililerle inatlaşıp Kelkit Vadisinden bi aday çıkarmıyor ? Sivaslılar Derneği Başkanı olabilirsin saygı duyarız sana ama Sivaslıların oyunun bekçisi değilsin kusura bakma Meclis Üyeliğiyle Kelkit Vadililerin oyuna yön verilemez, Sarıyer’de parti ayrımı yapılmaksızın kim Kelkit Vadisinden aday çıkarırsa Kelkit Vadililer koşulsuz şartsız onu destekler bu konu bu kadar basit ve net !

 3. Çok yerinde ve doğru açıklamalar olmuş.Sivaslılar Sarıyer’in hakimidir ve seçimlere damgalarını vurarak bu sefer Salih Bayraktar’a seçimi kazandıracaklardır.

  1. Sarıyer SARIYERLİLERİNDİR..ve nereli olursa olsun kimsenin hakimliğinede ihtiyacımız yoktur..
   Yaşadığı yeri özümsemeyen vatanı memleketi bilmeyen kimsenin bize üstünlük sağlama hakkıda yoktur.

 4. Ali Genç’ten her dönemin ya tutarsa taktiği. Senin yönetim kurulunun profili ortada i yönetim kurulunda bulunan hangi partiliye diğer partiye oy vermesini sağlayacağını düşünüyorsun acaba? Kendini cilalama taktiği. Param var bir dernek yöneteyim oyalanayım dışında sasider de ne yaptın iftar yemekleri ve arada bir iki yönetim toplantısı dışında ki icraatların nedir?

 5. SASİDER in açıklamalarını can kulağı ile takip ediyoruz. Sivaslilarin sözcülüğünü yaptığı için Ali beyi tüm SASİDER i tebrik ediyorum. Şükrü Genç’in artık baskılarından bıktık.

 6. ali genç sen kimsin nereden alıyorsun bu yetkiyi ben sivaslıyım hemde hakiki sivaslıyım senin gibi ****** deil benim oyum seni ne ilgilendirir

 7. Sarıyerde aday olan herkes Sarıyer’e hizmet etmek ister.Erzincanlı,Sivaslı,Trabzonlu,Urfalı,Giresunlu ayrımı yapmak Sarıyer bütünlüğüne fayda değil zarar verir.Fakat bir şeyi unutmamak gerekir.Herkesin bir memleketi var,köklerinin,atalarının olduğu bir memleketi.Sivaslıların da değerlendirilmeyen bir başkanlık talebi var.Sayısal çoğunluğa göre bizler yönetim kadrolarında bulunalım ve bizim eşimiz,dostumuzda rahatca oy versin istiyorlar.Ne CHP.ne de Ak Parti Sarıyer’de bu talebe olumlu yaklaşmadı.Yıllar önce Erol Aydın’dan başlayan başkan olma talebi,Nurettin Çelik,Salih Güzel,Selami Uzun ile devam etti.Şimdilik olmadı.Ne yapmak gerekir,Siyasetin içinde kalıp talep etmek ve çalışmak gerekir.Sayısal olarak Sarıyer siyasetine yön verecek bir oy birliği Sivaslılarda oluşmuştur.Sasider’de başkanlık yapan Bekir Karakuş,Edip Cengiz,Erol Aydın yıllardır dernek çalışmaları ile bir noktada Sivaslıları topladı ve şimdi Ali Genç’de bu birliği bir arada tutarak yol alıyor.İddia ediyorum ki Ak Partide Sivaslılar birleşir ve Salih Bayraktar’a o başkanlığa getirirler.Şükrü Genç’in en etkili isimleri de Sivaslılar değil mi?

 8. Sarıyerimiz ne sivaslıların nede karshisarlılarındır çok isteyen varsa buna şükrü gençte dahil gitsin memleketinde başkanlık yapsın sırf bu söylemlerden dolayı Şükrü genç’e oy vermicem SARIYER SARIYERLİLERİNDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler