GündemManşet

Ali Genç: “Sarıyerlilik tüm hemşericiliklerin üzerindedir”

Sarıyer’in kanaat önderlerinden eski siyasetçi Ali Genç, 31 Mart yerel seçim süreciyle ilgili Sarıyer Gazetesi’ne önemli değerlendirmelerde bulundu. Genç; “Sarıyer’de Sarıyerlilik hemşericiliği var. “Sel gider kum kalır” derler

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER – RUKİYE AY

Yerel seçim sürecinde temsilde adaletin çok önemli olduğuna dikkat çeken Ali Genç şunları söyledi; “Belediye meclis üyelikleri listelerinde geçmişteki dönemlere göre daha dengeli bir dağılım gördüm. Bu beni şahsen mutlu etti. Sarıyer için hangi adayın önde olduğu ilerleyen günlerde belli olacak. AK Parti’den Salih Bayraktar’ın da CHP’den Şükrü Genç’in başarılı olmasını isteriz. Kavgalar olmadan projelerin ortaya konularak yarışılacağı bir seçim olmasını diliyorum. İnsanlar bu süreçte birbirini kırmasın, neticede hepimiz Sarıyerliyiz. Sarıyerlilik hemşericiliği tüm hemşericiliklerin üstünedir.”

“Sarıyerliler iyi kadrolar istiyor”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Sarıyer’e 10 senedir hizmetleri olmuştur. Bunlara her zaman teşekkür ederiz. Ama Sarıyer’e baktığımızda İstanbul’un en geri kalan ilçelerinden bir tanesi olduğunu görüyoruz. Sarıyer’de sadece Sarıyer Belediyesi olarak değil İstanbul Büyükşehir Belediyesi hatta hükümetin de çözmesi gereken sorunlar var. Sarıyerliler olarak siyasilerin bu sorunları çözmelerini bekliyoruz. Vatandaşlarımız seçime az bir süre kala gerek AK Parti’nin adayı Salih Bayraktar gerekse Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Şükrü Genç’in performanslarına bakıp değerlendirecektir. Önümüzdeki 5 sene içerisinde neler vaat edecekler bu çok önemlidir. Ancak bunun yanı sıra kadrolarını ve başkan yardımcılarını da Sarıyerlilerin bilmeye hakkı var diye düşünüyorum. Ümit ederim ki bu da netleşir. Çünkü biliyoruz ki belediye başkanı ne kadar iyi de olsa kadroları iyi olursa daha iyi hizmet verir. Ama kadroları iyi olmazsa daha az hizmet verir. Biz iyi kadrolar istiyoruz.

“İmar Barışı’nın mimarı Salih Bayraktar oldu”

Sarıyer’de sorun olmayan hiçbir şey yok. Bu sorunlar, trafikten otoparka, spor komplekslerinden amatör spor kulüplerindeki eksikliklere, mahallelerdeki mülkiyet sorunlarından pek çok konuya yayılıyor. Sarıyer’de İmar Barışı konusunda Salih Bayraktar oldu. Bu konuda yaptığı çok ciddi çalışmaları için teşekkür etmek gerekir. Şükrü Genç de vatandaşı herhangi bir yıkım olayıyla karşı karşıya bırakmadı. Sarıyer’de imar konusu artık çözülmesi gereken 60 yıllık kronikleşen bir sorundur. Dolayısıyla siyasi partilerin adayları sahada vatandaşlar bir araya gelirken hangisi daha inandırıcıysa 31 Mart yerel seçiminde başarılı olacağına inanıyorum. Adayların bu konuya çaba sarf ederek bilgi kirliliğini de önlemelilerdir.

“Kazanan Sarıyerli olacaktır, makamlar gelip geçicidir”

31 Mart yerel seçimlerinde hangi aday kazanırsa kazansın Sarıyer ve Sarıyerli kazanacaktır. Vatandaş ve Sarıyerli kazanacaktır. Belediye başkanlıkları da tüm makamlar da gelip geçicidir. Hani derler ya “Sel gider, kum kalır”,  mevkiler kalıcı değil Sarıyer’de de kalıcı olan mevkiler makamlar değil kalıcı olan Sarıyerliliktir.

“Sivaslılar yine hak ettiği değeri göremedi”

Sivaslılar olarak İstanbul genelinde tüm ilçelere baktığımızda belediye başkan adayları bazında AK Parti’de ve CHP’de hak ettiğimiz değeri göremedik. AK Parti’den Sivaslı sadece 3 aday çıkarıldı ama yeterli değildir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise Sivaslı hiç aday olmaması bizi şok etti. Sivaslılar nasılsa bir yere oy veriliyor diye düşünülüyor ama ben o kanaatte değilim. Eğer hep bir yöreden alıp bir diğer tarafı dışlarsanız bu çok yanlış bir tutum olur. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ya da AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bu işi göğüsler diye düşünüyorum. Ancak Sarıyer’de hemşericilik boyutunda değerlendirecek olursak Binali Yıldırım önde olacaktır. Sarıyer adaylarının ise iyi ve güzel projeleri ortaya koyanların desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir