GündemManşet

Ankara kulislerine göre Sarıyer’e kayyum geliyor!

Ankara'da konuşulan kulislere göre Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç görevden alınacak yerine kayyum atanacak. FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan'ın itirafçı olmasıyla farklı bir boyut kazanan süreçte, kayyuma gerekçe olarak iddiaya göre "Belediye imkanlarıyla terör örgütlerine maddi destek sağlanması, görevin kötü kullanılması ve yolsuzluk" gösterilecek.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL DOSYA

Sarıyer’i yakından ilgilendiren sıcak gelişme… Ankara ve özellikle AK Parti Genel Merkezi kulislerinde şu sıralarda en sıcak gündem maddesi Sarıyer… Zira kulislere yansıyan bilgilere göre CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç görevden alınacak yerine kayyum atanacak. Öyle ki kayyumun kim olacağı bile hemen hemen netleşmiş gibi…

FETÖ BELEDİYELER İMAMI ERKAN KARAASLAN İTİRAFÇI OLDU

Ankara’da dilden dile yayılan ve İçişleri Bakanlığı koridorlarında da yüksek sesle konuşulan iddialara göre, Sarıyer’e kısa bir süre içinde kayyum operasyonu yapılacak. Kulislere göre; Sarıyer’de her an için sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Sarıyer’de yapılacağı iddia edilen kayyum operasyonuna gerekçe olarak da “Belediye imkanlarıyla terör örgütlerine maddi destek sağlamak, haksız kazanç elde etmek ve yolsuzluk” gibi nedenlerin gösterileceği ifade ediliyor. Sarıyer Belediyesi’nden milyonlarca liralık ihale aldığı da ortaya çıkan FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan’ın Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlanmak amacıyla itirafçı olması da iddiaya göre süreçte önemli bir rol oynuyor. FETÖ’cü Karaaslan’ın Sarıyer Belediyesi hakkında önemli bilgilere sahip olduğu biliniyor.

Ancak siyasi çevrelerde hukuki alt yapısı tam anlamıyla oturmamış olası bir kayyum operasyonun Sarıyer ve CHP’li diğer belediyeler üzerinde mağduriyet yaratabileceği, belediye başkanlarının sonradan göreve iade edilebileceği böylece sürecin CHP’ye yarayacağı endişesi de hakim. Bu yüzden siyasi çevrelerde kafalar karışık…

Bu arada Ankara’daki kayyum kulislerinin Sarıyer Belediyesi tarafından da yakından takip edildiği ve belediye yönetimince hukukçularla olası gidişatla ilgili sık sık kritik toplantılar yapıldığı, böyle bir durumda alınacak önlemlerin konuşulduğu belirtiliyor.

SARIYER SORUŞTURMASINI 17 ARALIK SAVCISI YÜRÜTÜYOR

Öte yandan Sarıyer Belediyesi’ne yönelik halen devam eden ve geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından belediyenin tüm birimlerindeki ihale dosyalarının istenmesiyle farklı bir boyut kazanan savcılık soruşturması büyük bir titizlikle sürüyor. Son bir yılda Sarıyer Belediyesi’nden ihale alan tüm şirketler tek tek inceleniyor. Sarıyer Belediyesi’ne yönelik soruşturmayı da Terörle Mücadeleye bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner yürütüyor. Üzerinde kısıtlılık kararı bulunan ve büyük bir gizlilikle yürütülen soruşturmayı yapan Aydıner, ünlü 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasını yürütmüş, Rıza Sarraf ve bakan çocuklarıyla ilgili verdiği takipsizlik kararıyla o dönem muhalefet partilerinin eleştirisine neden olmuştu.

Sarıyer Gazetesi olarak yargı sürecini etkilemeden, tarafsız ve objektif bir anlayışıyla Sarıyer ile ilgili sıcak gelişmeleri okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip edin!

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler