GündemManşet

Ayazağa’da bir kişiyi evinden alıp darp ettiği iddiasıyla 2 polis gözaltına alındı, 4 polis aranıyor!

Ayazağa'da evinden çıkardıkları Abdurrahman Kırbaş isimli kişiyi bina önünde darp ettiği iddia edilen, aralarında Bağcılar Emniyet Müdürü'nün şoförünün de bulunduğu 4 polis aranıyor. Olaya karıştığı belirtilen 6 polisten 2'si Ayazağa Karakolu'nda gözaltında.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Ayazağa’da bugün akıl almaz bir olay yaşandı. Ayazağa’da yaşayan özel bir şirkette teknik eleman olarak çalışan Abdurrahman Kırbaş adındaki bir genç, iddiaya göre 162. Sokak’ta bulunan 44 nolu evinden 2 polis tarafından kimlik gösterilerek aşağıya indirildi ve bina önünde bekleyen diğer 4 polisle birlikte 6 polis Kırbaş’ı uzun süre darp edildi. İçlerinde Bağcılar İlçe Emniyet Müdürü’nün şoförü polis memurunun da olduğu öğrenilen polisler, iddiaya göre Kırbaş’ı bir süre copladı, biber gazı sıktı ve darp etti. Polisler kelepçe takarak gözaltına almak istediği Kırbaş’ı darp ettikten sonra kaçmak istedi. Kırbaş’ın, önceden husumet bulunan halasının oğlu polis memuru ve arkadaşlarınca yapıldığı iddia edilen darp olayından sonra ortalık karıştı.

2 POLİS GÖZALTINDA 4 POLİS KAÇTI

Çeşitli yerlerinden darp edilen Abdurrahman Kırbaş‘ın şikayeti üzerine olaya karışan 6 polisten ikisi yakalanırken, diğer 4 polis ise kaçtı. Ayazağa Karakolu’nda gözaltında tutulan 2 polis ile ilgili işlemler devam ederken, kayıplara karışan diğer 4 polisin ise yakalanmasına çalışılıyor. Ayazağa Muhtarı Mustafa Karaman da olaydan sonra karakola giderek mağdur vatandaşa sahip çıktı. Karaman, mahallesinde yaşanan olayın kendilerini şok ettiğini ve gerekli soruşturmanın emniyet yetkililerince yürütüldüğünü söyledi.

KIRBAŞ; “HALAMIN OĞLU ARKADAŞLARIYLA GELİP DÖVDÜ”

Bu arada Sarıyer Gazetesi‘ne konuşan olayın mağduru Abdurrahman Kırbaş; “Bugün 6 polis tarafından darp edildim. İçlerinden biri halamın oğluydu. Arkadaşlarıyla gelip beni evimden aldılar, binanın önünde de beni darp ettiler. Keyfi olarak beni gözaltına alıp kelepçe takmak istediler. Direnince de beni uzun süre dövdüler. Sonra da kaçmaya çalıştılar. Beni darp edenlerden biri Bağcılar Emniyet Müdürü’nün şoförüydü. Hepsinden şikayetçiyim” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir