GündemManşet

Bayraktar Sarıyerlileri can kulağıyla dinledi

Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, 4,5 yıldır AK Parti İlçe Teşkilatıyla birlikte “komşularım” dediği 350 bin Sarıyerli ile içiçe sürdürdüğü saha çalışmalarını son üç aylık çalışmasıyla taçlandırdı. Bayraktar ve Bayraktar’ın selamıyla kapı kapı dolaşan “Salih Bayraktar Dinliyor” ekibi sadece son üç ayda 200 Bin’in üzerinde Sarıyerlinin kapısını çaldı. Bayraktar, talepleri, önerileri, şikayetleri dinledi projeleri ile huzur ve gelecek endişesi olmayan Sarıyer hayalini anlattı. Bayraktar, ev ve mahalle buluşmalarından salon toplantılarına, semt pazarlarından bakanlarla yapılan mitinglere, kadın kolları kahvaltılarından esnaf gezilerine Gençlik Soruyor Bayraktar Cevaplıyor toplantılarına kadar her gün binlerce Sarıyerliyle buluştu.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

31 Mart yerel seçimleri için Cumhur İttifakı’nın AK Parti Sarıyer Belediye Başkan adayı olan Salih Bayraktar’ın 4,5 yıldır milletle içiçe sürdürdüğü siyaset mesaisi rakamlarla ortaya çıktı. 4,5 yıl süren Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı görevi süresince vatandaşın sorunlarını dinleyerek en önemli sorunların başında gelen mülkiyet, sağlık, gençlik ve ulaşım konularında Sarıyer’e büyük hizmetler kazandıran Bayraktar, belediye başkan adaylığının açıklanmasıyla birlikte çalışmalarını zirveye çıkardı. Her gün ortalama 2 bininin üzerinde Sarıyerliyle bir araya gelen Bayraktar, AK Parti Kadın Kolları’nın organize ettiği kahvaltılarla ile başladığı programlarda Sarıyer’in 38 mahallesinin tamamında Sarıyerlileri dinledi ve Sarıyer’in tüm sorunlarını çözecek projelerini anlattı.

KAPILARI TEK TEK ÇALDILAR

Sarıyer Belediye Başkan adayı Bayraktar’ın fotoğraflarını çeken ekibinin çektiği fotoğraf adetleri bile bu büyük mesaiyi ortaya koymaya yetiyor. Bayraktar’ın Sarıyerlilerle birlikte veya toplu etkinliklerde 170 bin kareden fazla fotoğrafını çeken ekibinin fotoğraf analizlerine göre özellikle son 1 yıllık siyaset mesaisinde ortalama günlük 2 binin üzerinde Sarıyerli ile görüştü. Bayraktar son üç aylık zaman zarfında 150 binin üzerinde Sarıyerli ile birebir görüşmelerde ve toplantılarda bir araya geldi, önerilerini, belediye hizmetlerinden şikayetlerini ve Sarıyer’in sorunlarını dinledi. Bayraktar, sadece Ocak, Şubat ve Mart ayında ise 200’ün üzerinde ziyaret ve toplantı gerçekleştirdi.

RAKAMLARLA SALİH BAYRAKTAR’IN KAMPANYASI

AK Parti İlçe Başkanlığı kurulan tanıtım noktaları ve standlarda 109 ayrı etkinlik gerçekleştirirken, Cumhur İttifakı kapsamında MHP İlçe Başkanlığı da yüzlerce programla Bayraktar’ın projelerini ve Cumhur İttifakı MHP Meclis Üyeleri’ni tanıttı. Kampanya sürecinde Bayraktar’ın projeleri için 114 kahve, kafe ve kıraathanede tanıtım toplantısı yapıldı. Vakıflar, STK’lar, azınlık cemaatlerine yönelik 32 toplantının yapıldığı Sarıyer’de son iki ayda 100’ün üzerinde düğüne katılan Bayraktar ve ekibi Sarıyerlilerin mutluluğuna da ortak oldu. Sarıyer’deki tüm engelli ailelerini tek tek ziyaret eden AK Parti İlçe Başkanlığı Sosyal Hizmetler Birimi, 946 ayrı ziyarette engellilerin talep ve önerilerini dinledi. Aralarında akülü araba hayali kuran Oktay Yalçın ve gelinlik hayali kuran Sümeyye Üçtaş’ın da olduğu onlarca engellinin hayalleri gerçeğe dönüştürüldü. Sarıyer’de üç ay boyunca 191 ayrı programla esnaflar ziyaret edildi. Her bir programda yüzlerce esnafın hali hatırı soruldu ve derdi dinlenildi.

1420 HANEDE EV SOHBETİ YAPILDI

Sarıyer İlçe Başkanlığı, iki aylık zaman zarfında 1420 evde ev sahibi seçmenlerin davetiyle Salih Bayraktar’ın projelerini anlattı. Bu sohbetlerin önemli bir bölümüne Salih bayraktar da bizzat iştirak etti. Her bir toplantıya 5 ile 30 arasında Sarıyerli katıldı. Gençlik STKları ile yürütülen 23 ayrı programın yanı sıra genç seçmenlere yönelik 485 ayrı çalışma gerçekleştirildi. Salih Bayraktar, 10 ayrı Gençler Soruyor Başkan Cevaplıyor programında gençlerle bir araya geldi. AK Parti ilçe Başkanlığı’nca sağlık ile ilgili sorun yaşayan Sarıyerliler 47 programla ziyaret edilirken Sivaslılar ve Şebinkarahisarlılar Gecesi’nin de aralarında olduğu 11 ayrı bölge ve yöreye ilişkin hemşehri buluşması gerçekleştirildi. İlçedeki kanaat önderleriyle 13 etkinlikte buluşan Salih Bayraktar, ilk defa oy kullanacak seçmenlere ulaşmayı da ihmal etmedi.

5 BİNDEN FAZLA PROGRAM YAPTILAR

Salih Bayraktar, projelerinin anlatıldığı ve 779 programın gerçekleştirildiği mahalle buluşmalarınnın yanı sıra Bayraktar, iki aylık zaman zarfında bakanların da katıldığı 4 ayrı mitingte vatandaşlara hitap etti. Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı son mitingte ise 10 binin üzerinde Sarıyerli ile buluştu. AK Parti İlçe Başkanlığı, taksi durakları, iskele ve istasyonları da ihmal etmedi. 23 ziyaret programıyla hem vatandaş hem esnafın gönlü alındı. Seçmenle birebir görüşmelere de önem verilen seçim çalışmalarında mahallelerde kurulan seçim irtibat bürolarında 100’ün üzerinde buluşma yapıldı. Salih Bayraktar Sarıyer’de 10’un üzerinde sitede de site sakinleriyle toplantı gerçekleştirdi. Pek çok sitenin problemi çözüm aşamasına getirildi.

KAPI KAPI ZİYARET ETTİLER

Salih Bayraktar’ın seçim çalışmaları önemli bir iletişim çalışmasına da sahne oldu. Bayraktar fiziksel olarak tek tek ziyaret etmesinin mümkün olmadığı 250 bin seçmenin tamamına yönelik Salih Bayraktar Dinliyor projesi de gerçekleştirdi. Tabletlerle seçmenlerin kapısını çalan teşkilat mensupları günlük 4 ila 5 bin seçmenin görüş ve önerilerini dinledi. Yine dijital anketlerle öneriler ve 1 Nisan sonrası belediye hizmetleri için talepler toplandı. Tüm talepler ve öneriler dijital ortamda anında Seçim Koordinasyon Merkezi’ne iletilirken acil problemler ve taleplerle bizzat ilgilenen Salih Bayraktar, üç aylık zaman zarfında yüzlerce Sarıyerlinin sorunlarının çözümüne de katkıda bulundu. AK Parti İlçe Başkanlığı, Salih Bayraktar’ın 4,5 yıl önce ilçe başkanlığı görevine gelmesinden itibaren başlattığı saha çalışmalarında seçmenin neredeyse tamamına ulaşmaya yönelik bir çalışma gerçekleştirdi.

1 NİSAN SONRASI BELEDİYE HİZMETLERİ İÇİN ÇÖZÜM HARİTASI OLUŞTU

Seçim döneminde ise kapısı çalınarak ya da görüşülerek talepleri alınan toplam Sarıyerli sayısı 190 bini aştı. Salih Bayraktar’ın belediye başkanlığını kazanmasının ardından Sarıyer’deki tüm hanelerle görüşünceye kadar birebir iletişim çalışmalarını devam ettireceği ve belediye hizmetleri için Sarıyer’in tüm sorunlarının tek tek not edildiği bu veri bankası ile hareket edeceği de kaydedildi. Bayraktar, Sarıyer’i cazibe merkezi yapacak olan tüm belediye çalışmalarını Sarıyerlilerin ilettikleri talep ve önerileri dikkate alarak gerçekleştireceklerini de kaydetti.

   

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir