GündemManşet

Bayraktar’dan doktorlara Tıp Bayramı ziyareti

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesini ziyaret ederek sağlık çalışanları ile bir araya geldi. Sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutlayan Bayraktar, ziyaret sırasında hastalarla da görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

31 Mart seçimlerine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi’ni ziyaret ederek sağlık çalışanlarınıın tıp bayramını kutladı. Doktorlara ve sağlık çalışanlarına başarılar dileyen Bayraktar, ziyaret kapsamında hastane içerisindeki hastalarla da görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

SARIYER SAĞLIK MERKEZİ OLDU

Bayraktar hastane çıkışında vatandaşlarla da sohbet etti. Salih Bayraktar, “Biliyorsunuz sağlık hizmetlerinden yetersiz bir ilçe durumundaydık. Doğru dürüst hastanemiz yoktu. 350 yataklı 89 yoğun bakım ünitesi 15 ameliyat hanesi olan hastanemizi Sarıyer’imize kazandırdık. İstanbul’un en modern hastanesi. Bugün bu hastanede 2 bin 100 poliklinik hastası, bin 100 acil hastası tedavi oluyor. Hizmet alıyor. 50 ile 60 arasında ameliyat yapılıyor. Yanı başımızda 44 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezi Sarıyer’de açtık. Bahçeköy’de ruh sağlığı merkezimizi açtık. 112 Acil noktalarımız 12’ ye çıktı” diye konuştu.

RUMELİ FENERİ’NE SAĞLIK OCAĞI MÜJDESİ

Bayraktar, Zekeriyaköy’den sağlık ocağı talebiyle ilgili de bazı bilgiler Verdi. “İl Sağlık Müdürlüğü’müze ilettik” diyen Bayraktar “Tamam, açalım dedik. İmar planlarında Sağlık Tesis Alanı olarak ayrılmış yeri İl Sağlık Müdürlüğü belediyeden istedi. Parayla satarız dediler. Bu anlayıştan Sarıyer’e fayda gelmez. 1 Nisan sonrası milletimizin en önemli ihtiyacı olan sağlık hizmetlerini daha da ulaşılabilir hale getireceğiz” ifadelerine yer verdi. “Yakında Rumeli Feneri’nde Sağlık Ocağımızı açacağız” diyen Bayraktar, bu sağlık ocağının yer sorunun ise bir ailenin bağışı ile çözüldüğünü kaydetti. Bayraktar, ziyarette çocuklara da oyuncak hediye etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir