GündemManşet

Bayraktar’dan Sarıyer’i rahatlatan açıklama: Sarıyerli Sarıyer’de yaşayacak

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, “İmar Barışı adımıyla mülkiyet sorunu bitecek. Sarıyerli Sarıyer’de yaşayacak. Sarıyer ticaret ve turizm şehri olacak” dedi. Türkiye’deki mülkiyet problemine çare olan İmar Barışı’nın mimarı Bayraktar, Sarıyer’de yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu söyledi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Türkiye’de yaklaşık 10 milyon kişinin mülkiyet problemine çare olan İmar Barışı’nın mimarı olarak gösterilen AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, seçim çalışmaları ve ilçenin siyasi haritasını Yeni Şafak’a anlattı. Belediye başkanı olmadan Sarıyer’e pek çok hizmet kazandıran Bayraktar, “Millet ne istiyorsa onu yaptık, yine millet ne istiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Sarıyer ticaret ve turizm şehri olacak. İmar Barışı adımıyla mülkiyet sorunu bitecek. Sarıyerli Sarıyer’de yaşayacak. Bizim mücadelemiz Sarıyer’i ihya ve inşa etme mücadelesidir” dedi.

Salih Bayraktar, seçim çalışmaları kapsamında sık sık esnafı ziyaret ediyor.

KORKU SİYASETİ BİTECEK

İlçe başkanı olduğunda Sarıyer’de korku siyasetinin hakim olduğunu ifade eden Bayraktar, şunları söyledi: “Bu korku siyasetiyle halk üzerinde baskı oluşturarak 10 yıldır Sarıyer’e zulmediyorlar. Seçim dönemlerinde evlere sahte tebligatlar gönderdiler, evlere işaretler koyarak vatandaşları korkuttular. ‘Evlerinizi yıkacaklar, sizleri Sarıyer’den kovacaklar’ dediler. Üstüne ‘Belediye başkanı olunca üç ay içinde tapunuzu vereceğiz’ diye yalan söylediler. 10 yıl geçti. Hala aynı siyaseti sürdürüyorlar. Sarıyerliyi Sarıyer’de yaşatacak İmar Barışı’nın mimarı biz olduk. Şimdi bunun ekmeğini yemeye çalışıyorlar. Ancak vatandaşımız neyin ne olduğunu gayet iyi görüyor.”

ONLAR HAYALİNİ BİLE KURAMAZDI

İlçe başkanı olduktan sonra Sarıyer’in geleceği için kanaat önderleriyle bir araya geldiğini ve halkın sorunlarını masaya yatırdıklarını söyleyen Bayraktar, “İlçenin en büyük sorunlarını mülkiyet, sağlık, ulaşım, otopark ve imar oluşturuyor” ifadelerini kullandı. Bayraktar, CHP’li belediyenin Sarıyer için hiçbir şey yapmadığını görünce kolları sıvadıklarını belirterek ilçe başkanlığı döneminde CHP’li belediyenin hayalini bile kuramayacağı işler yaptıklarını anlattı.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN İŞARETİ

“Yaptıklarımız, belediye başkanı seçildiğimizde yapacaklarımızın küçük bir işaretidir” diyen Bayraktar, sözlerini şöyle sürdü: “Sağlıkta yetersiz bir ilçe durumundayken 2015 yılında 44 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezini alt yapısını yılmadan usanmadan hazırlayarak açtık. Akabinde Bahçeköy’de Ruh Sağlığı Merkezimizi hizmete sunduk. 350 yatak, 89 yoğun bakım ünitesi ve 10 ameliyathanesi bulunan İstanbul’un en modern hastanesini Çayırbaşı’nda vatandaşlarımızın kullanımına açtık. Bu hastanede şu anda günde 2 bin 500 ile 3 bin civarında hasta hizmet alıyor. Sarıyer, adeta bir sağlık merkezi haline geldi.”

50 YILLIK PROBLEMİ ÇÖZDÜK

Eksikliklerin giderilmesi için teknik ekipler kurduklarını söyleyen Salih Bayraktar, “Mülkiyet problemine nasıl çözüm üretebiliriz diye arayış içine girdik. Konuya ilişkin raporlar hazırladık ve genel merkezimize sunduk. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na da bu raporları ilettik. Bu konuya ilişkin İmar Barışı yasasıyla mülkiyet sorunun çözülmesi adına çok güzel bir yasayı AK Parti olarak çıkarttık. Bu sorun 40-50 yıllık bir problemdi ve çözülmesi gerekiyordu. Yasa ile birlikte Türkiye’deki neredeyse bütün binalar kayıt altına alındı” ifadelerini kullandı.

GENÇLİĞE YATIRIM YAPACAĞIZ

Gençlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Bayraktar, “Gençleri kötü alışkanlıklardan arındırmak adına gençlere yatırım yapmamız gerekiyor. 250 dönümlük bir tarafı deniz diğer tarafı orman olan araziyi gençlere tahsis ettirdik. Burada içinde su sporları, yelken, kürek, kano, macera parkuru, dağcılık ve okçuluk sporlarının yapıldığı bir alan haline getirdik. 220 öğrencinin kütük evlerde kalabildiği eğitim, seminer ve spor salonlarının olduğu muhteşem bir kampı Sarıyer’e kazandırdık. Gençler bu eğlenceden istifade edebilmek için herhangi bir ücret de ödemiyor. Hizmet odaklı yapılmış bir yatırım burası. Ayrıca 15 bin metrekarelik çocuk üniversitesi ve bilim teknoloji merkezini inşa ediyoruz. Çocuk üniversitesi içinde bilim, teknoloji, astronomi, yapay zeka, kodlama gibi birçok branşları bünyesinde barındırıyor. Buradan da yılda 80 bin çocuğumuz istifade edecek” dedi.

MAHALLEYE GÖRE PROJE

Hizmetlerin katlanarak devam etmesi için göreve talip olduklarını söyleyen Bayraktar, “Biz bu hizmetlerin belediye başkanlığımız sonrasında da katlanarak devam etmesini istiyoruz. Sadece kendi seçmenimizin oyuna talip değiliz. Sadece AK Partili seçmenlerin değil Sarıyerli 250 bin seçmenin oyuna talibiz. Her mahallenin kendine göre özelliği ve demografik yapısı mevcut. Cami, sinagog ve kilisenin yan yana olduğu mahallemiz var. Bu nedenle vatandaşların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda çözüm üretiyoruz. Mahallelerin yapısına, beklentilerine göre projeler üreteceğiz” dedi.

CHP’YE BIRAKSAK İLÇEYİ SATACAK

AK Parti’li Bayraktar CHP’den seçilen ancak CHP’li Sarıyerlileri dahi bezdiren Sarıyer Belediyesi’nin bugün 525 milyon lira borcu bulunduğunu söyledi. Bayraktar, “Borcun yanı sıra şu an belediyenin her tarafı hacizli. Ayazağa’da üzerinde vatandaşların evinin işyerinin bulunduğu bir arsayı belediyenin SGK’ya olan borçlarına karşılık SGK’ya devretme kararı aldılar. Bıraksak Sarıyer’i satacaklar. 400 milyon bütçesi olan bir belediyenin ortada eseri yok ama belediye başkanı 2,5 milyon TL’lik arabaya biniyor. Seçildiğimizde önce bu arabayı iade edeceğiz ve tasarrufa makam aracı olarak kendi arabamızı kullanarak başlayacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir