GündemManşet

Belediye Başkanının gizli aşkı Sarıyer’de ne iş yapacak?

Sarıyer Belediyesi'nin, dün gökkuşağı renkleri üzerinden eşcinsellere gizliden selam göndermesi zamanlama olarak kafama takıldı. Acaba diyorum; Sarıyer'e yakın bir ilçenin geçen dönem ki belediye başkanıyla eş cinsel ilişki yaşadığı dilden dile dolaşan ve bu sayede belediye başkan yardımcılığına kadar yükselen, şimdilerde de Sarıyer Belediyesi'nde işe başlayan "o" kişiye, yeni mesai arkadaşları gökkuşağı renkleriyle "Hoş geldin" sürprizi mi yapmıştı?

GÖLGE ADAM yazdı;

Sarıyer Belediyesi’nin eşcinsellerin renkleri de olan gök kuşağı renkleriyle dün yaptığı “günaydın” paylaşımı, zamanlama olarak bana oldukça manidar geldi. Bir köpeğin gökkuşağı renkleriyle boyanmış kuyruğu sosyal medyada herkes tarafından farklı yorumlara neden oldu. Tepki gösteren de oldu, ne var bunda diyenler de…

Ancak birazdan okuyacaklarınız sizi bir hayli heyecanlandıracak ve merakınız tavan yapacak. Belediyenin dünkü sosyal medya paylaşımının tesadüf olup olmadığına da bu yazıdan sonra sizler karar vereceksiniz.

Neden mi? Şimdi sıkı durun…

Sarıyer Belediyesi, bir komşu ilçenin belediye başkanıyla eşcinsel ilişki yaşadığı ve bu sayede belediyede iki numaraya kadar yükseldiği o ilçedeki siyasi çevreler tarafından çok iyi bilinen kritik bir ismi sessiz sedasız kadrosuna aldı. Geçtiğimiz dönem çalıştığı Avrupa yakasındaki ilçe belediyesinde sıradan bir şoförken, önce özel kalem müdürü, sonra da belediye başkan yardımcısı yapılan bu kişinin Sarıyer Belediyesi’nde işe alınmasında iddiaya göre çok önemli bir Genel Başkan Yardımcısı ricacı oldu. Şükrü Genç’in asla kıramayacağı Karadenizli bu genel başkan yardımcısı, referans olduğu bu kişinin özel durumunu büyük olasılıkla bilmiyordu. Şükrü Genç de onu kırmadı ve namı malum o ismi belediyede işe aldı. İki belediye arasında resmi yazışmalar büyük bir özenle yapıldı.

Gökkuşağı renkli bu kişinin kim olduğunu ve Sarıyer Belediyesi’nde hangi birimde işe başladığını meslek etiğimiz ve insan haklarına duyduğumuz saygıdan dolayı deşifre etmek istemiyorum. Ancak bu kişi, şimdilerde 15-20 günlük senelik birikmiş iznini kullanıyor, bitiminde de Sarıyer Belediyesi’nde hemen işe başlayacak. Bu ismin görev alacağı müdürlük sosyal yönü oldukça kuvvetli bir birim, şuan ki müdürü de bir bayan…

Peki geçtiğimiz dönem İstanbul’un çok ama çok önemli bir ilçesini yöneten belediye başkanıyla eşcinsel ilişki yaşadığı bilinen ve izin dönüşü belediyede işe başlayacak bu kişi Sarıyer’de kime ne hizmet edecek?

Onun yasak aşk yaşadığı ünlü belediye başkanı kim?

Hemen belirtelim, bu olayın kahramanı belediye başkanının adını yazmış olsak sadece Sarıyer değil, Türkiye ve Türk siyaseti de karışır. Ancak merak edenler için yine de küçük bir ip ucu vermek gerekirse SİSİ lakaplı transeksüel Seyhan Soylu bu yasak aşkı bir süre önce youtube’da “Devlerin aşkı büyük olur” adıyla hazırladığı kliple şifreli bir şekilde üstü kapalı gündeme taşımıştı. İkili arasında yaşanan çarpık aşk, doğrudan kendilerinin ve ailelerinin sorunu gibi görünse de olayın Sarıyer’i ilgilendiren yönleri de var.

Çünkü malum çarpık ilişkisi sayesinde; ulaşım biriminde sıradan bir şoför iken, torpille önce Özel Kalem’e alınıp memur yapılmış, sonra uzun süre Özel Kalem Müdürlüğü, ardından da çalıştığı belediyede Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmış bu kişi, yaptığı hızlı servetle de gündemdeydi. Köşeyi dönüp Göktürk’te milyon dolarlık villalara sahip olması geçtiğimiz dönem görev yaptığı o ilçede uzun süre tartışma konusu olmuştu…

Şimdi bu kişi Sarıyer Belediyesi’nde çalışacak ve nasıl olacak da Sarıyerlilere adam gibi hizmet (!) verecek.

Sarıyer, birilerinin sapkın ilişkilerinin diyetinin ödetildiği bir ilçe, Sarıyer Belediyesi de bu tip insanların makam sahibi yapılarak ödüllendirildiği bir belediye olmamalı? İnsanlar özel ilişkileriyle değil, liyakatlarıyla makam sahibi olmalı.

Başka ilçelerdeki ahlaksız ilişkilerinin muhataplarının Sarıyer’de makam sahibi yapılmak istenmesi; iyi eğitim görmüş, iş arayan binlerce Sarıyerli gencimize hakaret değil mi?

Sarıyer’e liyakatıyla değil, çarpık ilişkileriyle makamında yükselmiş insanlardan bir fayda gelmez.

Gölge Adam olarak bu yazıyı yazarken, benim bile yüzüm kızarırken Sarıyer Belediyesi böylesi yüz kızartıcı bir ahlaksızlığa nasıl kucak açabilir?

Kimin kimle hangi ahlaksızlığı yaptığı bizi ilgilendirmez ancak Sarıyer’e hizmet etmesi için belediyede işe alınan ve bizlerin vergisiyle maaşını alacak bir insanın liyakatını, şaibeli mevki ve servet sahibi oluşunu sorgulamak biraz olsun hakkımız değil mi?

Ne diyelim Allah herkese akıl fikir versin…

Şükrü Genç’e de Hayrili Uğurlu Olsun!

Şimdi söyleyin bakalım…

Bundan böyle sizce Sarıyer Belediyesi yine gökkuşaklı paylaşım yapmaya devam eder mi?

Not: İsimler konusunda meraklı olan arkadaşlar, komşu ilçelerdeki partili dostlarıyla temasa geçerlerse bu yazıya konu olan gizli kahramanların kimliklerini kısa süre içinde öğrenebilirler. Tabi duyacakları isimlerin şokuyla uzun süre kendilerine gelemeyebilirler… Gölge Adamı takip edin, gizlenen gerçekleri siz de öğrenin!

2 yorumlar

  1. Üslup ve yaklaşımınızı kınıyorum. Torpilin eşcinsellik üzerinden yapıldığı vurgusu ayrımcı – ayrıştırıcı dili ile okumaktan rahatsızlık duyduğum bir haber oldu. Dilerim her türlü torpil ve adam kayırmayı aynı detaycı yaklaşımla deşifre etme çabasında olursunuz, çünkü bu haberde usulsüzlükten ziyade kişilerin özgür seçimleri hedef alınmış. Eşcinsel de olsa, biseksüel de olsa usulsüzlük usulsüzlüktür ve ahlaki sorunumuz da usulsüzlüğü eleştirmek olmalıdır. Eşcinsellik durumu daha vahim ya da utanılası kılmaz.

  2. Gayet adımla ve de soyadımla bu yorumu yapıyorum. Bu bilginin yayınlanmasını da çok önemliymiş gibi haber yapılıp sunulmasını da esef ile kınadığımı bildiririm. Sarıyer gazetesine hiç yakıştıramadım. Başkanın resmini al başa koy, altına x belediyede yapılan istismardan bahset, olmamış. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyenlerdenseniz, kötü reklam ile anılacağınızı bilin istedim. Cinselliğe yapılan vurgu yerine o paraları cuka eden kişinin adını buna izin veren belediyeyi yazsaydınız işte o zaman haber olurdu. Biz sarıyerliler olarak kim kiminle olmuş ile değil, verilen hizmetler ile ilgileniyoruz bunu da bilin istedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir