GündemManşet

Belediyede sekreteriyle basılıp görevden alınan müdür kim?

Sakın ola ki Gölge Adam, "Belden aşağı vuruyor, çıtayı düşürüyor" diye düşünmeyin. Sarıyer Belediye binasında mesai saati dışında sekreteriyle basılıp görevden alınan bir müdürün aşk kaçamağı herhalde sizin de ilginizi çekecektir.

GÖLGE ADAM yazdı;

Belli ki okuyucularım yazdığım aşk hikayelerini çok sevdi… Hele ki kahramanları Sarıyer siyasetinin tanınan isimlerinden ve içimizden birileriyse… Öyleyse okuyucularımızın heyecanını öldürmemek, şevklerini kırmamak gerekir. Peki biz de öyle yapalım!

O zaman Sarıyer Belediye binasında mesai saati dışında sekreteriyle basılıp görevden alınan ve bağlı bulunduğu başkan yardımcısının yoğun ricasıyla göreve sessiz sedasız yeniden iade edilen çapkın müdürümüzün aşk hikayesine bayılacaksınız!

Yaklaşık 2 ay önce… Yer Sarıyer Belediyesi’nin Pınar Mahallesi’ndeki hizmet binası… Belediyede çalışan herkes akşam saatlerinde mesaisi bittiği için evlerine gitmiş, dev bina sadece güvenliklere kalmıştı… Derin bir sessizliğe bürünen binada o gün sıra dışı gelişmeler yaşanır. Belediyede çalışan güvenlik personeli, bina içinde rutin turlarını atarken, belediyenin en büyük bütçeye sahip bir biriminin başındaki müdürün odasından garip sesler geldiğini fark ederler. Güvenlikçiler binanın boş olduğunu bildikleri için, içeriden gelen seslere anlam veremezler. Biraz kulak kabartınca o seslerin aşk sesleri olduğunu fark ederler. Şehvet sesleri giderek şiddetini arttırırken, binanın güvenliğinden sorumlu personel, içeride uygunsuz bir hadisenin yaşandığını hemencik fark ederler. Nasıl fark etmesinler ki, sesler artık binanın tüm koridorlarında yankılanmaya başlamıştır. Belli ki içeride çılgınca sevişen ve aşk yaşayanlar vardır. Belediyenin en kritik biriminden sorumlu müdürün odasında hangi densiz böyle bir küstahlığa cürret edebilirdi… Bu nasıl bir saygısızlıktı!

Güvenlikler bu rezalete son vermek için hışımla odaya dalarlar… Gördükleri manzara karşısında ise adeta şaşkına dönerler. Çünkü “o” müdür ve sekreteri uygunsuz bir şekilde, yarı çıplak öylece karşılarındadır.. İki acemi aşık, mesai bittiği halde binadan ayrılmamış ve kaçamak yapmaya karar vermişti. Ancak ne var ki yarı çıplak vaziyette, belediyenin güvenliklerine yakalanmışlardı. Aşıklar, büyük bir panik ve endişeyle elbiselerini giymeye çalışırlar, kendilerine çeki düzen vermeye kalkışırlar. Ancak ne var ki, rezalet patlamış, çılgın aşıklar kendilerini ele vermişlerdi… O sırada mesaide olan tüm güvenlikçiler bu rezalete tanık olmuşlardır.

Baskın hadisesinden sonra belediye binasında heyecanlı ve hareketli dakikalar yaşanır. Çılgın aşıklar güvenliklere “Aman duyulmasın, bizi görmediniz” diye uyarsalar da onları dinleyen olmaz. Zira böyle bir rezaleti gizledikleri duyulursa belki de kendileri de ekmeklerinden olabilirdi. İki çılgın için bu riski göze almaları tabi ki saçma olurdu. İş başında yakalanan müdürün belediye binasındaki marifeti kısa sürede Belediye Başkanına haber edilir. Şükrü Genç küplere biner ve ortalığı ayağa kaldırır. Sekreter hemen jet hızıyla işten kovulur, müdür de başka bir birime pasif bir göreve atanır. Terbiyesizliğe çok sinirlenen Şükrü Genç, imzayı atar ve müdürü resmen sürer. Ancak ne var ki Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Sarıakçalı, Şükrü Genç’e “Aman başkanım bu müdürü görevden alma, o işini çok iyi yapıyor. O birimi ondan daha iyi yönetecek başka bir adam yok. Sen bu ayıbı görmezden gel, söz bir daha olmayacak, ben kefilim” der…

Şükrü Genç, sonunda yardımcısının bu konudaki yoğun ısrarlarına ve ricalarına dayanamaz. Çok kızmasına ve sinirlenmesine rağmen o müdürü tekrar sessiz sedasız görevine iade eder.

Belediyedeki bu aşk hadisesinin faturası, sadece sekreter kızımıza kesilir. Müdürüyle aşk yaşadığı anlaşılan sekreter kızımız ekmeğinden olur. Olay çok fazla kişiye duyurulmadan sessizce kapatılır, ancak çapkın müdür artık mimlenmiştir. Bugüne kadar zamparalıkları herkes tarafından bilinse de belediye binasında aşk yaparken yakalanması onun aşk kariyerinde yeni ve farklı bir deneyim olmuştur. Sarıyer Belediyesi’nin bugüne kadar yüzlerce milyon lirasını yöneten bir müdürün aşk macerası işte böylece usulca kapatılmış olur.

Çapkın müdürümüzün ismini ve başında olduğu müdürlüğü merak ediyorsunuz değil mi? 

O zaman Gölge Adam’ı takip etmeye devam edin! Unutmayın Sarıyer’de artık hiç bir şey gölgede ve karanlıkta kalmayacak! Önümüzdeki günlerde YOLSUZLUK DOSYALARI açmaya başlayacağım!

Daha fazla göster

3 yorumlar

  1. Bekir bey gazetecilikte pir siniz. Bugün Fen İşlerini Müdürünü görevden alıp yerine vekaleten İşletmeler Müdürü Mehmet Şahbaz o vermişler. Haber yapmasaydınız ne olacaktı. Kimbilir daha ne fırıldak işler dönüyor belediyede.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler