GündemManşet

Bilgin’den Sarıyer’e duygulandıran veda

Kocaeli’nin Körfez ilçesi Kaymakamlığı’na atanan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Korupark’ta düzenlenen veda yemeğinde ilçe protokolüyle buluştu.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer Kaymakamlığı görevine geldiği günden bu yana geçen 5 yılda ilçe genelinde yaptığı çalışmalarla herkesin sevgisini kazanan Gürsoy Osman Bilgin, Bahçeköy Korupark’ta düzenlenen veda yemeğinde Sarıyer ile bir araya geldi. Bugüne kadar adına düzenlenen birçok veda yemeğinde bulunmasına rağmen Sarıyer’deki bu gecede duygularının daha da yoğun olduğunu ifade eden Bilgin konuşmasına başlarken duygusal anlar yaşadı. Geceye katılan herkes Bilgin’in alkışlarıyla gönülden destekledi.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’in Körfez Kaymakamlığı görevine atanmasının ardından ilçe protokolünü bir araya getiren veda yemeğinin açılış konuşmasını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptı. Genç, Bilgin’in görevindeki başarısının altını çizerek yeni görevini de aynı özveri ve başarıyla sürdüreceğinden emin olduğunu vurguladı. Sarıyer’de belediye başkanlığı süresince görevde bulunan Kaymakam Bilgin’in gerçekten Sarıyer’e çok şey kattığını da sözlerine ekledi.

“GİTTİĞİNİZ YERE SARIYER’DEN SELAM GÖTÜRÜN”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç böyle veda buluşmalarında konuşma yapmanın zor olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Çok önemli ve değerli dostumuzu yeni görev yerine uğurluyoruz ancak vedalaşmıyoruz. Çünkü vedanın farklı anlamı var. Ben hem kendisinin hem de sevgili eşinin bu toplumun olabilecek en güzel değerlerini her daim ön planda tutan bir aile olarak tanımış olmanın gururunu yaşıyorum. Gittiğiniz her yere bizden selam götürün. Bu Sarıyer, martısıyla, insanıyla, gecekondusuyla, yalısıyla ve Sarıyer Spor Kulübü ile sizleri hiç unutmayacak. Sarıyer’deki görev sürenizin son anına kadar bizlere destek vermenizi de biz unutmayacağız.Bir belediye başkanı olarak sizin devlet adamlığınız, bürokratlığınız ve görev yapma anlayışınız ile bizim görev mantalitemizin örtüşmesi benim için büyük bir gurur ve onurdur.”

“SARIYER’İN HUZURUNDA KATKISI BÜYÜKTÜR”         

Genç; “İstanbul genelinde düzenli olarak yapılan istatistiklerde en huzurlu ilçe Sarıyer çıkıyorsa bunda başta Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin olmak üzere, emniyetimiz, belediyemiz ve Sarıyerlilerin emeği çok büyüktür. Sarıyer’de önemli olan bu birlikteliği sağlayarak kocaman bir aile olabilmekti. Siz de bu ailenin reisi olarak hep burada olacaksınız. Sarıyer’de bu ailenin dağılmadan beraberlik içerisinde yaşamını devam ettireceğine inanıyorum” diye konuştu.

“SARIYER SEVDALISI OLDUM”

Veda gecesinde konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, uzun süre alkışlandı. Bilgin, “Öncelikle çok duygulu olduğumu ifade etmek istiyorum. 31 yıllık mülki idare amiriyim. Bu ve benzeri çok toplantılarda bulundum. Benim için 12 veda yemeği tertip edildi ancak bir türlü alışamadık. Bugün burada 5 yıl boyunca Sarıyer’imize hizmet ettikten sonra devletimizin çıkardığı kararname ile Kocaeli Körfez ilçesine atanmamızın ardından tertip edilen veda yemeğinde bir araya geldik. 5 yıl insan hayatında kısa bir süre değil. Bu süre içerisinde Sarıyerli oldum, Sarıyer sevdalısı oldum ve çok sayıda dost edindim. Aslında buradan ayrılmıyorum. Ailem Sarıyer’de yaşamaya devam edecek. Ben de ileride Allah fırsat verirse emekli olduğum da geri kalan ömrümü Sarıyer’de geçireceğim” dedi.

“KÖRFEZ’DE BİR KARDEŞİNİZ VAR”

Bilgin sözlerine şöyle devam etti, “Belki biraz klasik olacak ama Körfez ilçesinde de artık bir kardeşiniz, dostunuz var. Yoldan geçerken uğrayın demiyorum, Sarıyer’den bizzat kalkıp gelin. Bu iki ilçe arasında dostluğu sizlerle hep beraber temin edeceğiz. Geriye baktığımda olağanüstü bir 5 yıl geçirdiğimizi söyleyebilirim. Toplamda 7 seçim ve bir hain darbe girişimi yaşadık. Şunu da sevinerek ifade ediyorum ki ilçemizde hiçbir terör olayı yaşanmadı. Tabi bunda en büyük pay sahiplerinden birinin Sarıyerlilere ait olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Huzurun adresi Sarıyer’dir. İlçemiz her insanın yaşaması gereken bir yer. Allah bize 5 yıl da olsa bir idareci olarak görev yapma fırsatı verdi. Allah’a şükrediyorum, bu bizim için çok büyük bir fırsattı. Elimizden genel gayreti gösterdik. Görev yaptığımız süre içerisinde adaletten, haktan, hukuktan ve objektiflikten hiç ayrılmadık. Varsa bir hakkım helal olsun. Sizler de hakkınızı helal edin.”

BİLGİN’E GECENİN ANISINA HEDİYELER VERİLDİ

Korupark’taki veda yemeğinde gecenin anısına Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’e, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Bilgin, Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Cöne, MEF Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri Adnan Güven, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun ve yöneticiler ve Muharip Gaziler Derneği Sarıyer Şubesi hediyelerini takdim etti. Gecenin sonunda Gürsoy Osman Bilgin hatıra fotoğrafları çektirerek kendisine yeni görevinde başarılar dileyenlerle de bir süre sohbet etti.

İLÇE PROTOKOLÜ EKSİKSİZ KATILDI

Ali Genç’in ev sahipliğinde Korupark’ta verilen veda yemeğine; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, , CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, DSP Sarıyer İlçe Başkanı Hümeyra Gürsoy, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, Nadir Günday, Hüseyin Coşkun, AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri, Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Cöne, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Caner Coşar, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Yılmaz Ordu, MEF Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin, Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun ve yönetim kurulu üyeleri, amatör spor kulübü yöneticileri, STK temsilcileri, Sarıyer’in muhtarları, The Grand Tarabya Oteli’nin sahibi İzzet Bayraktar katıldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler