GündemManşet

Binali Yıldırım’dan Sarıyer’i sarsacak tapu mesajı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Sarıyer’e geldi. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na gerçekleştirdiği ziyarette önemli mesajlar veren Yıldırım, “Tapuları hak sahiplerine makul fiyatla vereceğiz” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ı, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı ziyaretinde AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu ve partililer karşıladı. İlçe binasında gerçekleştirilen buluşmada Binali Yıldırım, Sarıyer’de tapulara ve rayiç bedellere ilişkin tüm Türkiye’yi de ilgilendiren çok önemli açıklamalar yaptı. Binali Yıldırım isim vermeden CHP’li Şükrü Genç’e göndermeler yaptı, tapu bekleyen vatandaşlara müjdeler verdi.

“Bu söz AK Parti sözüdür, bu söz Reis’in sözüdür”

Yıldırım, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Sarıyer’deki ziyaretinde mülkiyet sorunlarına özellikle eğildi. CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e isim vermeden gönderme yapan Yıldırım, “Şimdi biliyorsunuz mevcut belediye başkanı 2009 belediye seçimleri öncesi herkese bir mektup yolladı. “Tapularınız seçimden sonra elinizde.” dedi. Herhalde belediyede kayboldu. Tapular ortada yok. Ama bu sefer gelecek merak etmeyin. Bu söz Ak Parti sözüdür, bu söz Reis’in sözüdür, bu söz Salih Bayraktar’ın sözüdür. Bizde postada gecikme olmaz. Çok dakik çalışırız” diye konuştu.

“Bu evler burada yaşayanların malıdır”

Yıldırım, “Şunu herkesin bilmesi lazım bu evler bu arsalar bu taşınmazlar burada yaşayanların malıdır. Vaktiyle buraya gelip buranın çilesini çeken, çamurunu çiğneyen onlardır. Bugünlere geldi. Değeri arttı. Hazır değeri artmışken biz buradan bir iyi para alalım düşüncesi bize yakışmaz. Makul, hak sahiplerinin verebileceği bir fiyatla bunu hak sahiplerine vereceğiz. Rayiç bedel, fahiş bedel demek. Fahiş bedelle olmaz. Buna önce ben karşı çıkarım. Hakkı olan buradaki insanlardır. Onların rüçhan hakkı vardır. Ve onu en uygun şartlarda verilmesi lazım. Bunun da takipçisi olacağım” dedi.

“Bayraktar Sarıyer için çok büyük bir kazanımdır”

31 Mart yerel seçiminde Sarıyer için önemli bir isim olan Salih Bayraktar’ın adaylığına ilişkin de önemli mesajlar verdi. Yıldırım, “İstanbul gibi Sarıyer de kazanacak. Bayraktar, Sarıyer için çok büyük bir kazanımdır” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir