GündemManşet

Bursa Turu parti turuna dönüştü, vatandaş isyan etti!

Sarıyer Belediyesi'nin 23 Kasım'da sözde tüm vatandaşlar için düzenleyeceği Bursa Kültür Turu'nda kontenjan partililer ve belediyeciler tarafından kısa sürede doldurulunca, geziye katılamayan vatandaşlar isyan etti. "Bu gezilere hep aynı simalar gidiyor, geziler artık halk değil, parti gezisine döndü. Bir de utanmadan insanları gezdiriyoruz diye reklam yapıyorlar"

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi’nin bugüne kadar hep aynı çevreden tanıdık simaların katılmasıyla ünlenen halka açık (!) gezileri devam ediyor. Belediye bu kez de 23 Kasım’da günü birlik Bursa Kültür Tur’u programı düzenliyor. Sarıyer Belediyesi’nin araçlarıyla düzenlenecek tura katılımlar ücretsiz. Şayet aynı simalardan yer bulunursa… Ancak her turda olduğu gibi Bursa Turu öncesi de vatandaşlardan belediyeye “torpil” tepkisi geldi.

KENDİLERİ ÖNCEDEN KONTENJANI DOLDURUYORLAR

Bursa Kültür Turu Gezisi’nin belediyenin sosyal medya hesaplarından duyurulmasından hemen sonra belediyeyi arayan vatandaşlara “kontenjan dolu” cevabı verilmesi büyük tepkiye neden oldu. Ayrıca belediye bu duyurudan saniyeler sonra “kontenjan doldu” açıklaması yaptı. Sürekli aynı şeyin yaşandığına dikkat çeken vatandaşlar, isyanlarını sosyal medya hesaplarından, belediyenin telefonlarından arayarak dile getirdiler.

HALKA DEĞİL, KENDİLERİNE KÜLTÜR TURU!

Gazetemizi arayan vatandaşlardan bazıları ; “Hep aynı terane yaşanıyor. Önceden belediyecilere ve CHP teşkilatındakilere haber veriliyor. Onlar kendileri ve yakınlarını yazdırıyorlar sonra boş kalan tek tük yere de gidebilen vatandaşlar gidiyor. Sürekli aynı kişiler bu gezilere katılıyor. Önce yalandan yere bir duyuru yapılıyor sonra anında kontenjan doldu diyorlar. Geziye katılanları fotoğrafları belediyenin sitesinde yayınlansın ne demek istediğimiz anlaşılır. Bizim paramızla, vergimizle bizimle dalga geçiyorlar. Madem Sarıyer Belediyesi kiralık araçlara 98 milyon para veriyor o zaman bırakın hep kendi partilileri saltanat sürmesin, biraz da biz sıradan insanlar bu araçlara binsin. Adı halk gezisi, kendisi parti gezisi.. Baksan halkçı belediyeyiz derler” diye konuştular.

İŞTE O MESAJLARDAN BAZILARI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir