GündemManşet

Büyükdere’de faciaya ramak kaldı!

Büyükdere’de uzun yıllar Şeker Aktaş Polis Karakolu olarak kullanılan ancak yıllardır kaderine terk edilen harabe bina, yıkılma tehlikesi geçiriyor. Zaman zaman binadan kopan ve kaldırıma düşen beton parçaları da yoldan geçen vatandaşlar için ölüm tehlikesine neden oluyor. Muhtar Ali Yazıcı; “Bu bina insanlar için tehlike arz ediyor. En kısa sürede tedbir alınmalı” diyerek herkesi uyarıyor.

ESKİ KARAKOL BİNASI PARÇA PARÇA DÖKÜLÜYOR

Büyükdere Çayırbaşı Caddesi üzerinde bulunan ve uzun yıllar Şeker Aktaş Polis Karakolu olarak kullanılan tarihi bina, altından geçen vatandaşlar için tehlikeye neden oluyor. Kaderine terk edilen 4 katlı bina çürümeye başladı ve binadan kopan beton parçaları zaman zaman kaldırıma dökülüyor. Geçtiğimiz günlerde de binadan kopan yaklaşık bir metrelik beton parçası, önce hemen yan binadaki DSP Sarıyer İlçe Başkanlığı tabelasına çarptı ardından da kaldırıma düştü. Şans eseri kaldırımda kimsenin olmaması sayesinde üzücü bir olay yaşanmadı. Olaydan sonra harekete geçen Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, yetkilileri göreve davet etti. Sarıyer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri binanın etrafına banttan şerit çekti. Yayaların binanın altından geçmemeleri istenirken, alınan geçici önlem ise tehlikeyi bitirmiş değil.

YAZICI: “BİNA İNSANLAR İÇİN TEHLİKE SAÇIYOR”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Muhtar Ali Yazıcı; “Bu bina tarihi öneme sahip bir bina. Ancak karakolun taşınmasından sonra senelerdir boş ve çürümeye terk edildi. Bu yüzden zaman zaman beton parçaları yola düşüyor. Bu binanın altındaki kaldırımdan her gün yüzlerce kişi geçiyor. Burası mahallemizin ana ve en işlek caddesi. Binadan kopan beton parçaları insanların üzerine düşse çok acı şeyler yaşanabilir. Burada en kısa sürede önlem alınmazsa ciddi bir olay gerçekleşebilir. Yetkililer gerekeni yapsın ve binayı yıksın ya da tadilata soksun. Aksi halde burada insanlar ölebilir” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu