GündemManşet

Büyükşehir Belediye Başkanları Sarıyer’de buluşamadı!

8. Edebiyat Günleri kapsamında Sarıyer'de bir araya geleceği belirtilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu programa son anda katılmayınca söyleşi iptal edildi.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Kireçburnu’nda her yıl binlerce edebiyatseveri ağırlayan 8.Sarıyer Edebiyat Günleri 25-29 Eylül tarihleri arasında Haydar Aliyev Parkı’nda devam ediyor. Etkinlik kapsamında 27 Eylül Cuma günü saat 14.00’da İstanbul, Ankara ve Adana belediye başkanları ‘Yerel Yönetimleri ve Edebiyat’ında konuşacaktı. Moderatörlüğünü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yapacağı söyleşi, yaşanan deprem gündemi nedeniyle iptal edildi. Programa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer daha önceden katılmayacağını açıklamıştı, ancak Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları da son anda programa katılmama kararı aldı.Öte yandan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise programa katılarak edebiyatseverlerle bol bol fotoğraf çektirdi.

İPTAL KARARI ERKEN ALINDI, DUYURUSU SON ANDA YAPILDI

İptal kararının programın başlamasına sadece 1 saat kala vatandaşlara duyurulması ise tepkiye neden oldu. Sarıyer’in değişik mahallelerinden bu söyleşiyi izlemek için Edebiyat Günleri etkinliğine katılmayı amaçlayan çok sayıda vatandaş, iptal kararının çok önceden alınmasına rağmen duyurusunun son ana kadar bekletilmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar; “Amaç etkinliğe katılacak insanlarının sayısını arttırmaktı. Programın iptal edildiği herkes tarafından önceden bilinmiş olsaydı kimse gitmezdi” diye konuştu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler