GündemManşet

Cevdet Bayraktar’dan İmamoğlu’na çağrı

Rumelikavağı'nın sevilen eski muhtarı Cevdet Bayraktar mahallede yapılan bir tesisle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çok önemli uyarılarda bulundu.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İşte Bayraktar’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında dikkat çeken o uyarıları:

“Tüm kamuoyunun bildiği gibi;

İBB’de en büyük israf, en büyük soygunun yapıldığı iştirak AĞAÇ İŞ Şirketi olduğu devamlı söylenmektedir.

Bu israfın en gerçekçi örneği Sarıyer ilçesinin Rumelikavağı Mahallesi’nde yaşanmaktadır.

İBB Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından ihale sistemiyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu döneminden 5 ay önce AKP’li başkan Mevlüt Uysal tarafından başlatılan Sosyal Tesis Dinlenme alanının geniş kapsamlı incelenmesi halinde bu işin içinde bir çapanoğlu olduğu kesinlikle görüleceğine inanıyorum. Bu park, Boğaz Komutanlığı sorumluluğunda bulunan 2400 m2 bir alanda yapıma başlandığı gibi bu kadar uzun sürede bitirilememiş ve halen de yapımına devam edilmektedir.

Bu parkın yol haritasına bir bakalım;

1- Sahil şeridi demir kapsamlı beton kazıklarla sağlamlaştırılan alanın dümdüz olan alanı 1 metre civarında derinleştirerek buradan 100 kamyonun üstünde olan hafriyat başka bir bölgeye taşınmıştır.

2- 1 metre düşürülen zeminin tekrar aynı düzeye yükseltilmesi için dolgu malzemesi olarak 100 kamyonun üstünde killi mıcır taş bu alana getirilmiştir. Bunu anlamak mümkün değildir.

3- İçinde çocuk oyun gruplarının konulacağı bu alanda toplamda 30 m2 bile yeşil alan olacak alan bırakılmamıştır.

4- İBB tarafından yapılan İstanbul’un en büyük dinlenme parklarında bile bu alana dökülen beton asla dökülmemiştir. Söz konusu park bugünkü haliyle tam bir beton yığını görüntüsü veren çirkinlik abidesini andırmaktadır.

5- Bu park için harcanan beton ile neredeyse 3 adet gökdelen yapma imkanınız bile olurdu.

6- Bu parkın yapımından bugüne kadar, 4 kez müteahhit değişimi olmuştur.

Evet, söz konusu dinlenme parkı, bana göre İstanbul Belediyesinin en dikkat çeken bir israf örneklerinden bir olarak gözler önünde durmakta 5 ayı geçmesine rağmen bir türlüde bitmemektedir.

Bu parkın ihale dosyası kesinlikle incelenmelidir. Sarıyer’imizi İBB meclisinde temsil eden CHP Meclis üyelerinin dikkatine sunuyorum. Bu parkın durumunu önce yerinde dikkatle izleyin ve gerçeği yerinde önce görün, kesinlikle bu park yapımının arkasında bir çapanoğlu çıkacaktır.

Lütfen, bu israfı yerinde görün ve gerekli incelemeyi başlatın diyorum.

Bu sizin göreviniz ve sorumluluğunuzdur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir