GündemManşet

CHP’de seçimin kaderini sadece 54 oy belirledi!

CHP'de günlerdir merak edilen İlçe Başkanlığı yarışında, seçimin kaderini sadece 54 delege belirledi. Değişimin ortak adayı Ersin Özer 165 oy alırken, mevcut başkan Yalınkılıç ise arkasındaki açık belediye desteğine rağmen 219 oyda kaldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın dün Ayazağa’daki 37. Olağan Kongresi’nde mevcut ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç bir kez daha başkan seçildi. Parti içindeki muhalefetin ve değişimin ortak adayı olan Ersin Özer, 165 delegenin oyunu almayı başarırken görevdeki ilçe başkanı Yalınkılıç ise arkasındaki açık belediye ve Milletvekili Gökan Zeybek desteğine rağmen ancak 219 oy alabildi.

PARTİ İÇİNDEKİ MEMNUNİYETSİZLİK GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Seçimin sadece 54 oy farkıyla sonuçlanması, parti içinde Yalınkılıç’ın uygulamalarından duyulan memnuniyetsizliği ve rahatsızlığı da gözler önüne sermiş oldu. Bunca desteğe rağmen kongrenin bu kadar az farkla sonuçlanması değişim isteyenlerin başarısı olarak görülüyor. Öte yandan Yalınkılıç’ın seçimi yeniden kazanması belediye cephesine derin bir nefes aldırdı, memnuniyet yarattı. Şimdi gözler seçim sürecinde işe alınma sözü verilen kimi delegelerin belediyede işe başlatılıp başlatılamayacağına çevrildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler