GündemManşet Altı

Dış Mekân Led Ekran Nedir?

Güneş ışınlarının bulunduğu yerlerde gerçekleştirilen yayınlar her zaman görüntü kalitesi olarak istenen seviyede olmamaktadır. Açık alanlarda çok sayıda insana aynı anda ulaşmak isteyen kişiler projeksiyon cihazlarını kullanamazlar ve farklı araçlara yönelim gösterirler.

SARİYERGAZETESİ.COM – TEKNOLOJİ

Dış mekan led ekran ürünleri dışında hangi ürünü kullanırlarsa kullansınlar istenen verim alınamayacaktır. Led ekranlar günümüzde güneş ışınlarının olduğu alanlarda en yüksek kalitede yayın yapabilen ekranlardır. İstenen tüm görüntüler led ekranlarda bulunduğundan kullanımı da çok basit düzeyde olacaktır.

İlgili Makaleler

Büyük ebatlardaki görüntüleme cihazlarında ekran yalnızca tek bir parçadan oluşur. Ekranın büyümesi ışınlardan çok fazla etkilenmesine sebep olacağından gündüz saatlerinde verim alınamaz. Ancak led ekran sistemleri her zaman yüksek kalitede görüntü imkânı sunar. Led ekranlar çok sayıda diyotun bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Bu sebeple de güneşten minimum düzeyde etkilenmektedir. Her bir parça kendi ışığını üretirken bir araya gelerek istenen görüntüyü ortaya çıkarır. Güneşin en tepede olduğu saatlerde dahi led ekranlarda harika bir görüntü oluşacaktır.

Dış Mekân Led Ekranlar Nerelerde Kullanılır?

Led ekranlar birçok farklı alanda başarıyla hizmetlerine devam etmektedir. Özellikle dış mekânlarda çok fazla tercih edilen led ekranların ilk adresi büyük alışveriş merkezleri olur. Alışveriş merkezlerinin giriş kısımlarında totem led ekran modelleri kullanılırken çok uzaktan alışveriş merkezinin fark edilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra alışveriş merkezinin sahip olduğu binanın duvarları led ekranlar ile kaplanabilmektedir. Bu aşamada kullanılan led ekranlar istenen reklamların ve tanıtımların yapılması için çok önemlidir.

Stadyumlarda da dış mekân led ekranların bolca kullanıldığı görülür. Led ekranlar, istedikleri ebatlarda hazırlanabildiği için çok sayıda insana hitap etmek için uygun ürünler olacaktır. Stadyumlarda duyulan bu ihtiyacı tek başına karşılayabilecek kapasiteye sahip ürünlerdir. Bunun yanı sıra ayaklı led ekran olarak ta tanımlanan ürünler reklam amaçlı şehrin her bir köşesinde kullanılabilmektedir. Özellikle işlek caddelerde kullanılması durumunda çok fazla insana ulaşım sağlanmış olur. Son olarak dış mekân için uygun olan led ekranlar konser alanlarının vazgeçilmezidir. Konserde çok arkalarda kalan kişilerin sahneyi rahat bir şekilde görebilmesi için led ekranlardan yayın yapılır.

Dış Mekân Led Ekran Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Reklamcılık sektöründe sürekli olarak farklı ihtiyaçlar ortaya çıkabilirken üreticilerin bunlara en iyi şekilde cevap vermesi gerekir. Aynı anda olabilecek en fazla kişiye ulaşmak reklamcılığın ana amaçlarından birisi olurken dış mekan led ekran modelleri bunu tek başına sağlayabilen ürünler olacaktır. Bu led ekranları dış ortamda kullanmanın en büyük avantajı gündüz vaktinde dahi rahatlıkla görülebilen harika yayınlar yapabilmesidir.

Bunun yanı sıra led ekran modellerinin hava şartlarından etkilenmemesi de çok büyük önem taşır. Dış ortamlarda yayın yapan led ekranların görüntü kalitesi 120.000 saatten sonra azalmaya başlayacaktır. Güneş ışınları ancak bu süre içerisinde led ekranlardaki ışık kaynaklarına zarar verir. Bu süreçten sonra dahi led ekranlar kullanılmaya devam edilecektir. Ancak isteyen kişiler görüntü kalitesindeki düşüş sebebiyle yeni bir led ekrana yönelebilirler. Dış mekân led ekran reklam sektörüne sunduğu bu avantajlar sebebiyle sektörün başrol oyuncuları arasında ki yerini almaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>