GündemManşet

El emeği ürünler Sarıyerlilerle buluştu

AK Parti Sarıyer Kadın Kolları tarafından düzenlenen "Üretici Kadınlarımızın Tüketici ile Buluşması" pazarı Sarıyer Merkez’de büyük ilgi gördü.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer’de yaşayan girişimci kadınların ürettikleri el emeği ürünleri tüketiciye ulaştırabilmesi için yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Halk eğitim merkezinde verilen kursların ardından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sertifikalarına kavuşan kadınlar Sarıyer Merkez’de bir araya geldi. “Üretici Kadınlarımızın Tüketici ile Buluşması” pazarında ürettikleri envai çeşit el emeği ürünleri sergileyen kadınlar mutluluklarını Pazar alanını ziyaret eden Sarıyerlilerle paylaştı.

“Sarıyerli kadınlarımızın emeklerini taçlandırdık”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan AK Parti Sarıyer Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Dr. Gamze Demirtaş; “Sarıyer’de kadınlarımızın emeklerine katkı sunmak için yola çıktık. Aldıkları eğitimlerin sonunda artık sertifikaları da oldu. Sarıyer Merkez’de açtığımız bu pazar çok yoğun ilgi görüyor. Bu hem AK Parti Sarıyer Kadın Kolları olarak bizleri hem de el emeklerini sergileme fırsatı bulan kadınlarımızı çok mutlu etti. Kadın elinin ve emeğinin değdiği her şey güzelleşir. Sarıyerli kadınlarımızın emeklerini taçlandırdık. AK Parti Sarıyer Kadın Kolları olarak bizler el ele verip Sarıyer’i güzelleştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Salih Bayraktar pazar alanını ziyaret etti

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, el emeği ürünlerini sergileyen kadınları pazar alanında ziyaret etti. Dr. Gamze Demirtaş ile birlikte pazarı gezen Bayraktar’a AK Parti İl Koordinatörü Canan Helvacı ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Kadınların ikram ettiği ev yemekleri ve tatlıları tadan Bayraktar; “Kadınlarımızın hepsine başarılarının devamını dilerim. Üreterek hayata katkı sağlamak çok önemli. Bunun en güzel örneklerini Sarıyerli kadınlar burada sergiliyor. Sarıyer’de yaşayan herkesin ilçemize katkı sağlayacak emeklerini sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştu. 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdüren Bayraktar, büyük ilgiyle karşılandı.

Sarıyer Meydanı’nda dün başlayan “Üretici Kadınlarımızın Tüketici ile Buluşması” pazarı 10:00-17:00 saatleri arasında yarın da ziyaret edilebilecek. El örgüsü danteller, takılar, ev dekorasyon ürünleri, ev yemekleri ve tatlılar başta olmak üzere pazarda çok seçenek var.

 

Related Articles

One Comment

  1. Daha cok böyle girisimcilik organize etmenizi arz ederim basariya basari katmanin yolu azimle baslar fazlasi var sizde yola devam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir