GündemManşet

İmamoğlu Sarıyer’i salladı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Merkez’deki dev mitingde Sarıyerli vatandaşlarla bir araya geldi. İmamoğlu’nu binlerce Sarıyerli coşkuyla karşıladı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ – RUKİYE AY

Sarıyer’de coşkulu ve büyük bir kalabalıkla karşılanan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sarıyerlilere seslendi. Seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’da çalışmalarını aralıksız sürdüren İmamoğlu, 23 Haziran seçimi öncesinde Sarıyer’e geldi. İmamoğlu, “Her şey çok güzel olacak ve oldu bile” dedi.

Rumelikavağı’nda ilgiyle karşılandı

Sarıyer’deki ziyaretlerine gün içerisinde başlayan Ekrem İmamoğlu’nun ilk durağı Rumelikavağı oldu. İmamoğlu, Cuma namazını Rumeli Kavağı Ulu Camii’nde kıldı. Rumelikavağı mahallesinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğinde Rumelikavağı’nda balıkçılık yapan Necla Yazıcı ile tanıştı. Bu keyifli buluşmada Yazıcı, Ekrem İmamoğlu’na günün anısına ortanca çiçekleri takdim ederek seçimde başarılar diledi.

Sarıyer Meydanı saatler öncesinden doldu

Saatler öncesinden ellerinde bayraklarla genç, yaşlı ve çocuklar Sarıyer Meydanı’nı hınca hınç doldurdu. Sarıyer Meydanı’ndaki miting alanına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile gelen İmamoğlu, Sarıyer’de dev bir kalabalıkla karşılandı. Baltalimanı’ndan seçim otobüsüne binen İmamoğlu, Emirgan ve İstinye üzerinden Ferahevler Mahallesi’ne, oradan da Tarabya, Kireçburnu, Kefeliköy, Çayırbaşı ve Büyükdere mahallelerinden geçerek Sarıyer’e ulaştı. Vatandaşlar, sahil boyunca İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu.

Boğaza karşı dev miting

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’de boğaza karşı yaptığı mitingde önemli mesajlar verdi. İmamoğlu’nun içinde bulunduğu seçim otobüsü miting alanına sevgi gösterileri altında ve zorlukla girebildi. Vatandaşlar çevredeki ev ve iş yerlerinin balkonlarından, çatılarından ve teraslarından mitingi izledi. Mitingde heyecan doruktaydı.

Çocuklardan heyecan dolu destek

İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte meydanı dolduran binlerce vatandaşı selamladı. Vatandaşlar, ”Sarıyer seninle gurur duyuyor”, ”Ekrem Başkan” ve ”Her şey çok güzel olacak” tezahüratlarıyla İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu. Kendisini görmeye gelen ve ağlayan 2 kız çocuğunu seçim otobüsünün üzerine alan İmamoğlu, konuşmasını çocuklarla birlikte sürdürdü. Heyecanlarını gizleyemeyen çocuklar gözyaşlarıyla İmamoğlu’na sarılarak destek oldular. İmamoğlu, konuşmasının sonlarına doğru, kendisine destek olmak için gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i de yanına çağırdı. Ekrem İmamoğlu’na Sarıyer Spor Kulübü forması hediye edildi.

İşte İmamoğlu’nun, Boğaz manzarası eşliğinde yaptığı mitingin özeti…

“Önümüze bir seçim daha koydular”

“31 Mart’ta bir seçim yaşadık. Şimdi önümüze bir seçim daha koydular. Öyle bir dönem yaşattılar ki bize, gerçekten utanç verici. 31 Mart’tan bugüne geldiğimiz süreçte, dünya tarihinde ilk defa böyle bir dönemi hepimize yaşatıyorlar. Enteresan bir süreç. Cambaz ipte oynamaya başladı. Bir cambaz yetmedi, başka cambazalar dizildi. Hatta bu cambazlar, bazen o siyasi kesimdeki bir avuç insan oldu, bazen Ekrem’den sorumlu bakanlar oldu, bazen hiçbiri başarılı olamadı, birisi ‘İnin aşağı’ dedi. Bu şehri, cambazlığa boğdular. Yalana, iftiraya boğdular hepimizi. Bıkmadılar, usanmadılar… Sonuçta bu cambazların hepsi tek tek düştüler.”

“Bu seçimler iradesizliği de ortaya çıkardı”

”Bu seçimler, milli iradeyi ortaya çıkardığı gibi, bazılarının da iradesizliğini ortaya çıkardı. Bir sürü alavere, dalavere, popülizm yaptılar. Dünden bugüne attıkları taklalarla iş göreceklerini zannettiler. Hep birlikte bunların gerçek yüzünü görmekten dolayı da mutlu olduk milletçe. Devlet, millet işi ciddi iştir. Bu kadar takla atmalarında, cambazlıklarından sonra oturdum düşündüm. Bir sürü soru sordum. İBB Başkanlığı? Tamam, bazı şeyleri bulduk. İsrafı bulduk. İsrafı durduracağız. Önemli şeyler başaracağız. Zarara uğrattıkları, sıkıntıya soktukları her şeyi biliyoruz. Ama bu kadar takla atılıp, cambazlık yapılır mı? Sordum kendime, ‘Bir avuç insan, bizim bilmediğimiz neler çeviriyor?’ Hepsini açığa çıkaracağım. Size ahlak, şeffaflık gelecek. Tüm gerçekleri 23 Haziran’dan sonra sizlere tek tek anlatacağım.”

“Gidiyorum” diye türkü söylüyor, “Güle güle” diyelim

Şimdi de sözüm ona bu kardeşinizi hapse atmakla, ‘Görev yapamaz’ diye birkaç gündür tehdit ediyorlar. Size bir lafı, rakibimin bir sözünü hatırlatıyorum. O dedi ama 2 gün sonra unuttu ama ben, arkasına milletini almış, milli iradeye inanmış biri olarak, onlara söylüyorum: ‘Sizin tehditleriniz vız gelir tırıs gider’. Ben onlara neden cevap vereyim ki? 23 Haziran’da tüm enerjimizle sandığa gideceğiz, 24’ünde de tam gaz hizmet yapacağız. Şimdi ben TV’ye çıkanlara bakıyorum, biri çıkmış türkü söylüyor, ‘Gidiyorum’ diye bir türkü söylüyor. Buradan, ‘Güle güle’ diyelim. Yolu açık olsun. Verdiğim karardan mutluyum. İBB ile organik bağı olanlar, İBB’ye iş yapanlar, İBB’yle bir takım ilişkileri olanlar, her gün basın kuruluşlarında bir yandan devletin kurum ve kişileri beni hedef alıyor. En son diploma işini ortaya attılar. Rahmetli dedemin mezarına bile gittiler röportaj yapmaya. Aklı kıt adamlar. Üniversite diplomamı ‘şaibeli’ diye yazıyorlar. Sabah bana bu konuyla ilgili soru sordular. Ben de dedim ki, ‘Benim en azından var olan üniversite diplomamla ilgili şaibe var diyorlar’. Birçok yerden çağrı yaptım. Devletin bürokrasisi, savcısı, hakimi, kaymakamı, valisi, memuru, öğretmeni …

“Biz milletimizden talimat alırız”

“Buradan söylüyorum: Kişiye hizmet etmeyin, devlete hizmet edin. Ben, özgür ve özgün iradesiyle burada duran bir kardeşinizim. Şükrü Başkan da öyle. Biz, başkanlar olarak, tek bir yerden, milletimizden talimat alırız. Demokrasi ve sosyal devlet anlayışımızda, ahlaklı siyaset anlayışımızda birilerine tabi olmak yoktur. Milletimize tabiyiz biz. Birilerine tabi olanların birçoğu yurt dışında. Milletine, devletine tabi olanlar bu vatanın içerisinde. Biz, her zaman bu yolda yürüyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir