GündemManşet

İmamoğlu’ndan Sarıyer’e dev müjde! 19 Mayıs’ta açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kemerburgaz Kent Ormanı’nın açılışını yaparken Sarıyer’e de bir müjde verdi. İmamoğlu; “Hacıosman Korusu’nu da 19 Mayıs’ta açacağız” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski İBB başkanları Nurettin Sözen, Ali Müfit Gürtuna ve çok sayıda milletvekili, ilçe belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Kemerburgaz Kent Ormanı’nın açılışını yaptı. Açılışta konuşan Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’e de müjde verdi.

İMAMOĞLU: “HACIOSMAN KORUSU’NU 19 MAYIS’TA AÇACAĞIZ”

İstanbul’un gerçekten büyük bir coğrafya olduğuna vurgu yapan ve geçtiğimiz günlerde de Sarıyer’e gelerek Hacıosman Korusu’nda incelemelerde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Derinlemesine incelenmesi gereken bir alan. Maslak’ta, Boğaziçi İmar Müdürlüğü’müzün hemen arkasında Hacıosman bölgesinde büyük bir ormanımız var. 1 milyon 100 bin metrekare. Güzel. Var. İçinde yüz yılların yetiştirdiği ağaçlar var, göletler var. O da güzel; var. Ama içinde insan yok. Niye? Kapalı. ‘Niye kapalı burası’ dedik. Biri proje yapmış ama öyle duruyor vesaire… İstanbul’un göbeğinde. Bir tarafında metro durağı var, diğer tarafında başka bir metro durağı var. Yani tek bir metroyla Taksim’den, Zeytinburnu’ndan aktararak ya da Gaziosmanpaşa’dan insanlar gidip orda inebilir, yürüyebilir, aynı böyle bir ortamda sporunu yapabilir. Biz onlara aksiyonlar, aktiviteler hazırlayabiliriz. Şaşırtıcı, üzücü. Genel Başkanım, burayı da 19 Mayıs’ta, Gençlik ve Spor Bayramı’nda açacağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sürekli Sarıyer Belediyesine dilikçe sunup çok mağdur olduğumuzu bildirdiğim gibi Erbakan partisi iktidar olduğu dönemde yandaşlarına menfaat sağlamak yani 1551 adada yeşil saha üzerinde ev yaptırmak için sınırları kaydırmışlar.1551 ada 1 nolu parsel bize taşkınlik yapmasına rağmen sınırlatda kaydırmayla 2 nolu parsel sahibi olan bizi 1 nolu parsele taşkınlık yapmışız gibi göstermişler.1 nolu parsel hessedarlarından M.Ç.isimli komşumuz Allahdan korkmadan bize Yıkım ve Ecrimisil davası açtı.Mahkeme belediyeden gelen belgelere dayanarak aleyhimize karar verdi.Çok büyük paralar ödedik.Sn İmamoğlu bu utanc verici durumu çözerse çok mutlu oluruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu