GündemManşet

İşte AK Parti’nin meclis üyesi listesi

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın Cumhur İttifakı kapsamında bugün ilçe seçim kuruluna sunacağı Meclis Üye Aday listesinin ayrıntıları belli oldu. 37 ismin yer aldığı liste sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan toplumun tüm kesimlerini temsil ediyor olması ile dikkat çekiyor. Cumhur ittifakının Sarıyer’deki A takımında, avukattan, esnafa, doktordan, mimara, spor eğitmeninden, sanayici ve sanatçıya kadar farklı mesleklerden adaylar yer alıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

31 Mart 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kala Cumhur ittifakının Sarıyer Meclis Üye Aday listeleri tamamlandı. Bugün ilçe seçim kuruluna sunulacak olan liste 37 isimden oluşuyor. Meclis üyesi adayları arasında; mühendis, mimar, mali müşavir, spor eğitmeni, şehir planlamacı, avukat, sanayici, doktor, sanatçı, esnaf gibi meslek grupları ile birlikte emekliler de yer alıyor. Liste, sosyal, ekonomik ve kültürel yönden farklılığıyla dikkat çekerken, kadronun çoğunluğunun üniversite mezunu olduğu öğrenildi. Listede ayrıca ilkokul ve yüksek lisans mezunu adaylar da var.

GENÇ ADAYLAR DİKKAT ÇEKİYOR

AK Parti’nin Sarıyer’deki meclis üyesi adaylarının arasında gençlerin sayısı dikkat çekerken, her 5 adaydan birinin 35 yaş altı olduğu öğrenildi. Aday kadrosunun Sarıyer’deki demografik yapının tamamına hitap ettiği de ifade edildi.

ÇALIŞMALAR DÖRT AY SÜRDÜ

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, meclis üyesi adaylığı için çalışmaların 4 ay sürdüğünü söyledi. Hazırlanan listenin Sarıyer’i kalkındıracak kadro olduğunun altını çizen Cevahiroğlu, belirlenen meclis üyelerinin Salih Bayraktar ile birlikte çağdaş Sarıyer için titizlikle çalışacağını ifade etti. Cevahiroğlu AK Parti teşkilatının da bu süreçte birlik, bütünlük sergileyerek yine Sarıyer’e yakışanı yaptığını kaydetti.

 1. HÜSEYİN COŞGUN
 2. SAİM KADIOĞLU
 3. SERKAN KAYA
 4. GAMZE DEMİRTAŞ
 5. TOLGA SAVUN
 6. ERGİN DURDU
 7. ŞEREF ÖZALP
 8. VERDA YİĞİT
 9. MEHMET DELİHASAN
 10. SALİM KAİN
 11. HASAN DEMİRALP
 12. ABDULLAH GÜNAYLI
 13. ALİ YAMAN
 14. ALTAY UNAN
 15. YILDIZ DİDEM AYKUT
 16. DURSUN KÜÇÜKEL
 17. ALİ CAN MAVZER
 18. BÜLENT ÇITIR
 19. ALİ BÜYÜKKINACI
 20. SAVAŞ İŞYAR
 21. İLHAMİ KOÇ
 22. İSMAİL KABİL
 23. AKIN SOYAK
 24. MURAT YAŞAR
 25. AYŞE EKİNCİ
 26. SAVAŞ ÖZDEMİR
 27. ÖMER EROĞAN
 28. EMİNE AKYÜZ
 29. SEDAT ÖZTÜRK
 30. SALİH ÇAĞIN
 31. FATİH ODABAŞ
 32. ERDAL PEHLİVAN
 33. SUNAY KAZAN

Kontenjan

 1. MELİH ÖZYARDIMCI
 2. İHSAN TOPÇU
 3. ALİ CAN GENÇ
 4. VEDAT DEMİR

Bir yorum

 1. Şahsen daha güçlü ve etkili isimlerin olmasını bekliyordum.Oldukça etkisiz ve güçsüz bir liste olmuş.Fakat asıl olan başkan adayının kendisidir.Seçimde meclis üyelerinin etkisinin çok fazla olduğunu sanmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir