GündemManşet

İşte Balıkçılar Çarşısı’nın yapılacağı yer!

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar'ın açıkladığı projeye göre; Sarıyer'de merakla beklenen Balıkçılar Çarşısı Büyükdere'deki Sağlık İşleri Müdürlüğü eski binası ile Demirtaş Ceyhun Kütüphanesi'nin bulunduğu yaklaşık 3.5 dönümlük büyük alana yapılacak.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Cumhur İttifakı’nın Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’ın, Maslak TİM’de açıkladığı 62 projesi arasında yer alan Balıkçılar Çarşısı’nın merakla beklenen yeri sonuna belli oldu. Bayraktar’ın müjdesini verdiği dev proje, Büyükdere ile Çayırbaşı arasında yer alan Demirtaş Ceyhun Kütüphanesi ile Sarıyer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü eski binasının üzerinde bulunduğu arazide yapılacak. Kütüphane daha da büyütülerek başka bir bölgeye taşınacak. Sarıyer Gazetesi‘nin yaptığı araştırmaya göre 542 ada üzerinde yer alan söz konusu arazi 36- 6 ve 7 parsellerden oluşuyor. Bu arazilerin toplamı yaklaşık 3.5 dönüm. Kazıklıyol’a cephe bu arazinin deniz tarafında kalan bölümlerine ise Arnavutköy’deki mekanlar misali balık lokantaları yapılabilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli yapılacağı öğrenilen projenin Büyükdere ve Çayırbaşı’na prestij kazandırması bekleniyor.

ULAŞIM SORUNU OLMAYACAK!

Balıkçılar Çarşısı‘nın yerinin ulaşımı kolay bir noktada bulunması ve tünele yakın bir bölgede yer alması önemli bir avantaj olarak görülüyor. Sarıyer Merkez’de bu büyüklükte boş bir alan olmaması ve yapılacak bir balıkçılar çarşısının zaten yoğun olan merkez trafiğini felç edeceği düşünüldüğünden projenin Büyükdere ve Çayırbaşı arasındaki bu arazide kaydırılması uygun bulundu. Çayırbaşı ve Büyükdere’nin katma değerini arttırması için de buraya kaydırılan Balıkçılar Çarşısı projesi, ilçenin en çok ihtiyaç duyulan ana sorunlarından birisiydi.

DENİZE SIFIR BALIK ÇARŞISI VE MEKANLAR

Balıkçılar Çarşısı sadece balık satışı yapılan yer olmayacak aynı zamanda ailelerin ve vatandaşların gelip balık yiyebileceği mekanları da barındıracak. Otoparkı ve çevre düzenlemesi de yapılacak Balıkçılar Çarşısı aynı zamanda ulaşım olarak da herkesin rahat gelebileceği bir noktada olacak. Nezih mekanları, taze balıkları ile tam bir cazibe merkezi olacak Balıkçılar Çarşısı, bölgeye ticari canlılık getirecek. Modern ve balık şeklindeki tasarımlarıyla hazırlanacak Balıkçılar Çarşısı aynı zamanda Sarıyer’in de prestij projelerinden biri olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir