GündemManşet

İstinye’deki Tahincioğlu Otel İnşaatı’nda göçük!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

İstinye’deki 158 dönümlük arazide inşaat yapan Tahincioğlu’nun otel inşaatının bulunduğu arazide toprak kayması meydana geldi. Olay bugün sabah erken saatlerde meydana geldi. Yerin 5-6 kat zeminine kadar inen inşaat çalışması sırasında bölgedeki evlerin inşaat alanına kaymaması istinat duvarı yapılmadığı, betonla güçlendirme yerine sadece beton püskürtme yapıldığı görüldü.  İnşaat alanında yeterli güvenlik önlemi alınmadığı için Koru Mahallesi olarak bilinen yan bölgedeki binalarda kaymalar meydana geldi. Bölgede büyük çatlaklar oluşurken hasar gören yapılardan birinin de Sarıyer S.S. 19 Nolu İstanbul İli Sarıyer İlçesi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hakan Akkaya’ya ait olduğu öğrenildi.

SARIYER ZABITA EKİPLERİ BÖLGEYİ ÇEVİRDİ

Yaşanan kayma olayından sonra bölgeye Sarıyer Belediyesi Zabıta ekipleri akın etti. İnşaat alanındaki çalışmalar durdurulurken, bölgedeki evlere girilmemesi yönünde uyarılar yapılıyor. Belediye ekipleri bölgedeki çalışmalarına devam ediyor. Kimsenin bölgeye girişine izin verilmiyor. Büyük panik yaşanan bölgeye çok sayıda gazeteci ve basın kuruluşu da akın ediyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ : “GEREKLİ ÖNLEMLER ALINSIN”

Bugüne kadar çok sayıda şikayet edilmesine rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını söyleyen vatandaşlar, inşaat sahiplerine ve belediyeye tepki gösterdi. Evlerinin yıkılma tehlikesi altında olduğunu ifade eden vatandaşlar, biran önce olaya el konulmasını istedi. Vatandaşlar, “Burada çok büyük bir toprak kayması meydana gelse, hepimiz göçük altında kalıp ölebiliriz böyle rezalet olmaz” diye konuşuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu