GündemManşet

Kilyoslular; çocuk kaçırma girişimi için savcılığa başvuracak

Kilyos'ta bakkala ekmek almaya giden 10 yaşındaki bir çocuğun kaçırılma girişimi olayında garip gelişmeler yaşanıyor. Jandarma, çocuğun kaçırılma olayının failini yakalarken, çocuğun ailesinin şikayetinden vazgeçirildiği öğrenildi. Çocuğun jandarmada ifadesinin pedagog eşliğinde alınmadığı, üstelik ifadelerdeki kritik bölümlerin de kayda geçirilmediği iddia ediliyor. Ancak bu kez de olayın üstünün örtülmesini istemeyen mahalle sakinleri savcılığa başvurmaya hazırlanıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Kilyos’ta geçtiğimiz pazar sabahı 10 yaşındaki Ömer isimli bir çocuk bakkala ekmek almaya gittiği sırada BMW marka lüks bir otomobildeki bir kadın tarafından kaçırılmak istenmişti. Çocuğun şans eseri kadının elinden kurtulması sonrası şüpheli araç bölgeden hızlıca kaçmıştı. Beyaz renkli siyah camlı BMW marka araç, çocuğun çığlıklarını duyan çevredeki vatandaşlar tarafından jandarmaya ihbar edildi. Plakası belirlenen araç, Zekeriyaköy Jandarma Karakolu ekipleri tarafından kısa sürede yine Zekeriyaköy’de ele geçirildi. Olay sırasında gözlüklü olduğu belirlenen sarışın bir kadın da gözaltına alındı.

ÇOCUĞUN İFADESİ KARAKOLDA NASIL ALINDI?

Gözaltına alınan kadının Zekeriyaköy’de tanınmış ve zengin bir aileden olduğu öğrenildi. İddiaya göre, Zekeriyaköy Jandarma Karakolu’nda ifadesi alınan kadının suçlamaları kabul etmediği, çocuğu evine bırakmak için arabayla yanında durduğu ancak çocuğun kendisinden korkmasından dolayı telaşlanıp hızla otomobiliyle olay yerinden uzaklaştığını söylediği öğrenildi. Çocuğun karakolda tek başına bir odaya alınarak pedagogsuz bir şekilde ifadesinin alındığı, çocuğun ifadede söylediği ‘beni zorla kolumdan tutup araca çekti’ gibi kritik bazı detayların ifadelerden çıkarıldığı iddia ediliyor. Karakola gelen bir avukatın da ifade sırasında çocuğa psikolojik baskı yaptığı da iddialar arasında… Aile de karakoldaki şikayetlerini geri çekti.

MAHALLE SAKİNLERİ SAVCILIĞA BAŞVURACAK

Kaçırılma girişimi olayı nedeniyle ailenin şikayetten vazgeçirilmesine tepki gösteren Kilyoslu bazı vatandaşlar, bu kez olayı avukatları aracılığıyla savcılığa taşımaya hazırlanıyor. Sarıyer Gazetesi’ni arayarak bu konudaki tepkilerini dile getiren vatandaşlar hem olay günü yaşananları anlattılar hem de olayın örtbas edilmek istenmesine isyan ettiler. Bölgedeki kamera kayıtlarının yeterince incelenmediğini, ailenin bir şekilde şikayetlerinden vazgeçirildiğini söyleyen vatandaşlar, “Aynı olay bizim de başımıza gelebilir, çocuklarımızın can güvenliği yok. Bölge sakinleri olarak hem olaydaki şüpheliler hem de soruşturmada ihmali bulunan herkes hakkında şikayetçi olacağız. Araç içinde kaç kişi olduğu da tespit edilmeli. Yakalanan kadının kocası eşinin daha önce de sözde iyi niyeti nedeniyle benzer olaylar yaşadığını söylüyor. Çocuğun psikolojisi bozulmuş ve gece boyunca uyuyamamış. Aile susturulmuş olsa bile biz susmayacağız. Bu olayın içinde organ mafyası ve çetesi olmasından endişe ediyoruz.Olay yeterince soruşturulursa her şey ortaya çıkacaktır. Ancak şu haliyle konu kapatılmak isteniyor. O gün çocuğun çığlıklarını herkes duydu, çocuğun halini hepimiz gördük” diye konuştular.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler