GündemManşet

Kilyos’ta bakkala giden çocuğu kaçırmaya kalktılar!

Sarıyer Kilyos'ta bakkala ekmek almaya giden 10 yaşındaki bir çocuk BMW marka lüks araçla kaçırılmak istendi. Bir kadının kaçırmaya kalktığı çocuk, şans eseri kurtulurken ailesi jandarmaya başvurdu. Failler aranıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

Sarıyer’de akıl almaz bir çocuk kaçırma girişimi yaşandı. Sarıyer’in en sakin semtlerinden Kilyos’ta bugün sabah saatlerinde bakkala ekmek almaya giden 10 yaşındaki bir erkek çocuk, kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmak istendi. Sarıyer Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre; ailesinin bakkala gönderdiği çocuk, yolda kendisine yaklaşan BMW marka otomobildeki kişilerce eve bırakmak vaadiyle kandırılmak istendi. Lüks araçta bulunan ve siyah gözlüklü iyi giyimli bir bayan tarafından elinden tutulan çocuk, arabaya zorla bindirilmek üzereyken kadının elinden kurtulmayı başardı. Çocuk şans eseri kaçmayı başarırken, telaşa kapılan araçtakiler de hızla bölgeden uzaklaştı.

JANDARMA FAİLLERİN PEŞİNE DÜŞTÜ

Çocuğun yaşadıklarını ailesine haber vermesinden sonra aile hemen jandarmaya haber verdi. Sarıyer Zekeriyaköy Jandarma ekipleri ihbar üzerine bölgede söz konusu aracın ve içindekilerin peşine düştü. Aile karakola giderek şahıslardan şikayetçi oldu. Bölgedeki kamera kayıtları tek tek incelemeye alınırken, çocuk kaçırma girişiminde kullanılan aracın kiralık olduğu öğrenildi. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatılırken, çocuğu kaçırmak isteyenlerin amacının terör örgütüne çocuk eleman kazandırmak mı olduğu yoksa faillerin organ mafyasına mı çalıştıkları da araştırılıyor.

 

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı