GündemManşet

Kızılay’dan Sarıyer’de anlamlı etkinlik

Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi, Sarıyer Merkez’de “Sarıyerli anneler Kızılay’a destek oluyor” kermesi düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kermes stantlarının yanı sıra programda kan bağışı da yapıldı.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer’de düzenledikleri etkinlikleriyle dikkat çeken ve önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi, Sarıyer Merkez Cumhuriyet Meydanı’nda kermes düzenledi. “Sarıyerli anneler Kızılay’a destek oluyor” sloganıyla gerçekleştirilen kermeste Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde girişimcilik eğitimi alan kadınlar el emeği göz nuru ürünlerini Kızılay’a destek olmak için satışa sundu. Sarıyerlilerin yoğun ilgi gösterdiği sabahın erken saatlerinde başlayan kermes etkinliğinde kurulan Kızılay çadırlarında kan bağışı programı da yapıldı. Sarıyerli vatandaşlar Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi’ne kan bağışı yaptı.

Türk; “Halkımızın yanımızda olması çok önemli”

Ekinlikle ilgili Sarıyer Gazetesi’ne özel değerlendirmelerde bulunan Türk Kızılayı Sarıyer Şube Başkanı Fatih Türk; “Bugün burada çok önemli bir program yapıyoruz. Sarıyerli girişimci kadınların kendi el emeği göz nuruyla yapmış oldukları tamamı organik ürünleri burada Kızılay’a katkı amacıyla satışa sunuyorlar. Satıştan elde edilen gelirlerin bir kısmını Sarıyer Kızılay Şubesi’ne hediye ediyorlar. Bu etkinliği artık belli periyotlarda yapacağız. Girişimci kadınlar için de çok kıymet verdikleri bir organizasyon oldu. Kızılay gibi köklü bir kuruluşa katkı sağlamak amacıyla yapmış olduğumuz bu organizasyonda halkımızın yanımızda olması bizim için de çok önemlidir” dedi.

“Etkinliklerimiz Sarıyer’de büyüyerek devam edecek”

Kermes etkinliğinin yanı sıra Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi olarak kan bağışı da aldıklarını belirten Türk şunları söyledi; “Kış aylarında Türkiye’deki hastanelerde ve kan merkezlerindeki kan stokları ciddi oranda azalıyor. Biz bugüne kadar tüm imkanları seferber ederek kana ihtiyacı olan hiçbir hastamızın hastanede ameliyat masasında kalmaması adına bu tarz organizasyonların sürekli devamı için çalışıyoruz. Bol katılımlı olması noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sarıyer’in birçok mahallesinde haftada 1 kez olacak şekilde gezici mobil şubelerle kan organizasyonlarını devam ettiriyoruz. Kızılay adına katkıda bulunan bu girişimci kardeşlerimizin de desteklenmesi adına bundan sonra kermes etkinliklerini hem bize katkı sağlaması adına hem de bu arkadaşlara biz faydamız dokunması adına daha sık gerçekleştireceğiz. İlk organizasyon olduğu için sınırlı sayıda girişimci kadınla gerçekleştirdik. Ancak Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak Sarıyer’de girişimci kadınlarımızı desteklemek adına devamı büyüyerek gelecek.”

Eğilmez; “Kızılay’a destek için buradalar”

Programa ev sahipliği yapan isimlerden Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi Koordinatörü Aslıhan Eğilmez ise Sarıyer Gazetesi’ne, “Sarıyerli kadınlar Halk Eğitim Merkezi’nde girişimcilik eğitimi aldılar. Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi olarak 150 kadından oluşan bir iletişim grubu da oluşturduk. Sarıyer Merkez’de ilk kez gerçekleştirilen bu kermesimizde 20 masa 40 kadın var. Hepsi Kızılay’a destek olmak için buradalar. Hepsi el emeği göz nuru ürünleriyle kermese katıldılar. Ürünlerini satarak ev ekonomisine katkıda bulunurken Kızılay’ı da unutmayarak destek olmak istiyorlar” diye konuştu.

 AK Parti Sarıyer’den ziyaret

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Tülin Hattat ve beraberindekiler Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi’nin Sarıyer Merkez’deki organizasyonunu ziyaret ettiler. Cevahiroğlu, Türk Kızılayı Sarıyer Şube Başkanı Fatih Türk ve beraberindekilerle birlikte stantları dolaşarak Sarıyerli girişimci kadınlarla sohbet etti. Sarıyer için önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Kızılay Sarıyer Şubesi ekibine de çalışmalarında başarılar diledi.

Muhtarlardan ziyaret

Sarıyer’in mahalle muhtarlarından Kocataş Muhtarı Serdal Doğan, Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, FSM Muhtarı Osman Karaçam, Bahçeköy Merkez Muhtarı Mehmet Sevinç, Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan, Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz ve Kısırkaya Muhtarı Nurcan Kocaer de Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi’nin kermes ve kan bağışı organizasyonuna katılım sağladılar.

Sarıyer Merkez’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlik 10:00-18:00 saatleri arasında devam ediyor. Kızılay’ın mobil büfesinde ücretsiz ikramlarda da bulunuluyor.

     

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir