GündemManşet

MANŞET’e 5 aylık mama 244 bin lira…

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in, mama ihalesini verdiği Sarıyer Manşet'in fotoğrafçısı Ümit Özdemir'e ait ERTE GRUP isimli şirketin aldığı 244 bin liralık ihalenin sadece 5 aylık dönemi kapsadığı ortaya çıktı. Süresi 24 Ekim'de bitecek ihale önümüzdeki günlerde yenilenecek, mamacılar ihya edilecek.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Borçları 650 milyona dayanan, maaşları ödemekte zorlanan, bankalara olan yaklaşık 60 milyonluk borçları yüzünden faiz üstüne faiz ödeyen Sarıyer Belediyesi, bir yandan da ihale jestleri yapmaya devam ediyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e doğrudan bağlı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün açtığı ihaleyi, geçmişte belediye ve Şükrü Genç aleyhine yazdığı sayısız haber yüzünden mahkemelik olan Sarıyer Manşet’in fotoğrafçısı Ümit Özdemir’e ait ERTE Grup isimli şirket kazanmıştı. Çalışanları bulunmayan ve Sarıyer Manşet isimli yerel gazetenin adresinde kurulan şirketin aldığı 244 bin liralık son ihalenin sadece 5 aylık dönemi kapsadığı ortaya çıktı. 22 Nisan 2019’da yapılan 2019/145540 kayıt numaralı ihalenin süresinin 24.05.2019 – 24.10.2019 arasını kapsadığı anlaşıldı. 24 Ekim’de süresi bitecek ihale önümüzdeki haftalarda yeniden açılacak. Öte yandan mama ihalesiyle ilgili belediye içindeki bazı memurların konunun bakanlık tarafından soruşturma geçirmesi endişesi yaşadığı ve bu yüzden dosyaları imzalamakta çekimser davrandıkları da gelen bilgiler arasında….

5 AYDA 244 BİN LİRA 

Sarıyer Belediyesi içindeki kaynaklar, ihale için 4 kişinin doküman satın aldığını verilen 2 tekliften ise sadece birinin kabul edilerek ihalenin ERTE Gruba verildiğini söyledi. Yaklaşık maliyeti 258 bin 37 TL olarak belirlenen ihalenin sözleşmesinin  20.05.2019 tarihinde 244.545,00 TL ile ERTE Grup arasında yapıldığı belirtildi. Bahçeköy ve Kısırkaya’da kullanılacak 11 kalemlik kedi ve köpek mamalarının alım ihalesini alan ERTE GRUP GIDA İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ‘nin adresi de MERKEZ MAH. ORTA ÇEŞME CAD. 63 / 2 34450 SARIYER/İSTANBUL yani Sarıyer Manşet isimli internet sitesinin yapıldığı daire olarak ifade edildi. Belediyeden ihale aldıkça söz konusu gazeteden tefli fotoğraflar gitmiş, yerine güller açan manşetler gelmeye başlamıştı.

Öte yandan Şişli Belediyesi’nin tüm ilçedeki sokak hayvanları için düzenlediği 18 Ocak’ta yaptığı 5 aylık dönemi içeren mama ihalesini 184 bin liraya ÇAĞATAY EVCİL HAYVAN MAMALARI VE YEM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ kazandı.Sarıyer’deki ihalenin neden yüksek olduğu ise anlaşılamadı.

SARIYER GAZETESİ, Sarıyer Belediyesi içindeki dikkat çeken ihaleleri duyurmaya devam edecek… Çok büyük ihaleleri ve ilginç detayları BELGELERİYLE bayramdan sonra açıklayacağız…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir