GündemManşet

Mehmet Delihasan’ın ismi İTÜ Yüksek Onur Listesi’nde!

MHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi, 20 yaşında Türkiye'nin en genç meclis üyesi Mehmet Delihasan'ın adı öğrencisi olduğu İTÜ'de, Yüksek Onur Listesi'ne yazıldı. Başarılı çalışması nedeniyle ödüllendirilen Delihasan'a müjdeyi İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca verdi.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

Türkiye’nin en genç meclis üyesi sıfatını taşıyan 20 yaşındaki MHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Mehmet Delihasan, öğrencisi olduğu İTÜ’de büyük bir jestle karşılaştı. Milliyetçi Hareket Partisi kontenjanından AK Parti Meclis Üyesi seçilen Delihasan, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi bölümününde başarılı bir dönem geçirdiği için ismi üniversitenin Yüksek Onur Listesi’ne yazıldı. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca tarafından Delihasan’a gönderilen mektupta başarılı çalışmalarından dolayı isminin üniversitenin Yüksek Onur Listesi’ne yazıldığı müjdelendi.

Mehmet Delihasan kimdir?

9 Nisan 1999 Doğumlu, üç kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. İlk ve Orta Sarıyer İlköğretim, Lise Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi %100 İngilizce İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencisi, Maden Mahallesi’nde ikame etmekte, Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim Birimi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Geleneksel Bilgi Yarışması Türkiye Birincisi, İstanbul Teknik Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Kulübü Başkanlığı, PYTHON ve C++ kodlama programı, OutoCat çizim programı bilmekte, Basketbol, Voleybol ve Box Lisanslarım bulunmakta, ileri derecede İngilizce ve Almanca bilmekte. 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Mahalli İdareler seçimlerinde Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim Birimi Başkanı “Cumhur İttifakı” Milliyetçi Hareket Partisi kontenjanından meclis üyesi seçildi.

İŞTE MEHMET DELİHASAN’A GÖNDERİLEN MEKTUP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir