GündemManşet

Muhtar Adayı Hatice Sağlam;“Büyükdere sağlam ellerde”

Büyükdere’nin kadın muhtar adayı Hatice Sağlam, Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Sağlam; “Büyükdere benim için bir mahalleden ötedir, Büyükdere evim. Mahallem için gece gündüz demeden çalışacağım” diye konuştu.

SARİYERGAZETESİ.COM- RUKİYE AY

Sarıyer’in en gözde semtlerinden Büyükdere’de 3 muhtar adayı bulunuyor. Mevcut Muhtar Ali Yazıcı, Şinasi Bay ve Hatice Sağlam… Mahallenin tek kadın muhtar adayı Hatice Sağlam, Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek mahallesiyle ilgili yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Sarıyer Belediyesi’nden emekli olan ve başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Hatice Sağlam, daha modern ve yaşanılabilir bir Büyükdere için aday olduğunu açıkladı. Muhtar adayı Hatice Sağlam şunları söyledi; “Ben doğma büyüme Büyükdereliyim. Büyükdere Mahallesi benim evim gibidir. Aldığım bilgi birikimler neticesinde muhtar adayı oldum. Deneyimlerim tecrübem devlet kurumları üst düzey birimlerle olan diyaloglarım neticesinde sorunları giderebilmek için sıkıntı yaşayan siz değerli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet getirebilmek için ek işim değil hizmet için adayım. 31 Mart’ta evim olan Büyükdere Mahallesi’ne yenilikler ve kaliteli hizmetler için varım. Siz değerli Büyükdere Mahallesi sakinlerinin hizmet için oylarınıza talibim. Amacım mahallem için çok daha güzel hizmetler üretmek. Gece gündüz demeden çalışacağım”

DEVLET TECRÜBEMİ MAHALLEM İÇİN KULLANACAĞIM

Sarıyer Belediyesi’nde görev yaptığı dönemdeki başarılı çalışmalarıyla bilinen Hatice Sağlam, şunları söylüyor; “1972 yılında Sarıyer Büyükdere’de doğdum ve 2 çocuk annesiyim. Büyükdere Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Sarıyer Belediyesi’nden emekli oldum. Sivil toplum kuruluşlarına üyeyim. Şükran Ülgezen Anadolu Meslek Lisesi Okul Aile Birliği’nde aktif olarak görev almaktayım. Ben uzun süre içinde mahallemizin sosyal statüsünü analiz edebilme, yakın çevremizde oluşan olumlu, olumsuz olayları yakından izleyebilme ve çözüm yollarını araştırma konusunda farkındalığımı arttırma fırsatım oldu. Mahallemizde huzurun daim olabilmesi için yapılması gerekeni yapmak, kimsesiz, öksüz, dul ve yetim yardıma ihtiyacı olan her bir bireye ulaşıp çözüm sunabilmekle beraber mahallemizin eksiklerini tespit ederek eksiklerin el birliği ile giderilmesi için tüm yetkili kurum ve kuruluşlara ulaşabilme fırsatı elde ettim. Kazandığım tecrübe ve birikimleri yenileyecek olan yerel yönetimlerde Büyükdere Mahallesi Muhtar Adayı olarak siz değerli mahallemize aday oldum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir