GündemManşet

Büyükdere İskelesi Pazartesi günü açılıyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Vilayetler Evi'nde muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı'nın faaliyete geçmesini istediği Büyükdere İskelesi'nin açılması için talimat verdi. Büyükdere İskelesi Pazartesi günü açılıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı geçtiğimiz günlerde Sarıyer’e muhtarların sorunlarını dinlemek için gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan mahallesinin en büyük sorunlarından biri olan ve yıllardır kapalı bulunan Büyükdere İskelesi’nin açılmasını rica etmişti. Yazıcı, Büyükdere Vapur İskelesi’nin 7 yıldır kapalı olduğunu Eminönü-Beşiktaş-Sarıyer seferini yapan vapurların Büyükdere’ye uğramadığı böylelikle vatandaşın vapura binmek için Sarıyer iskelesine gitmek zorunda kaldığını, bu yüzden de ekstra ulaşım ücreti ödediklerini belirtmişti.

SOYLU “İSKELEYİ HEMEN AÇIN” TALİMATI VERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’nın bu sorununa duyarsız kalmadı. Vilayetevi’ndeki muhtarlar toplantısında hemen Büyükşehir Belediyesi yetkililerini arayan Soylu, “Büyükdere İskelesi’ni hemen açın” talimatı vermişti. Cep telefonu ile görüşmesinden sonra da “Muhtarım iskeleniz en kısa sürede açılacaktır” diyerek müjdeyi vermişti.

BÜYÜKDERE İSKELESİ PAZARTESİ GÜNÜ AÇILIYOR

Bakan Soylu’nun talimatından hemen sonra uzun zamandır kapalı tutulan Büyükdere İskelesi’nde hummalı bir çalışma başlatıldı. İskele hızlı bir şekilde onarıma alındı ve iskeleye yolcuların kullanabilmesi için akbil dolum cihazları yerleştirildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarihi binayı baştan aşağıya yeniledi. Büyükdere İskelesi 27 Mayıs Pazartesi günü Büyükdere halkının hizmetine açılıyor. Ayrıca vapur iskelesi önünde seyahat kartlarına para yükleme cihazı da konuldu. Büyükdere’ye gelen ekipler uzun süredir kendi kaderine terk edilen Büyükdere İskelesi’nde onarım donanım ve teknik hazırlıkları tamamlarken Ali Yazıcı da çalışmaları yakından takip etti.

SOYLU’YA TELEFONLA TEŞEKKÜR ETTİ

Vapur iskelesinde çalışmaların başlaması üzerine Muhtar Yazıcı isteğini yerine getiren ve insanların yaşantısını kolaylaştıracak bir karar ile vapur iskelesinin açılması yönünde talimat veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla arayıp teşekkür etti. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı gazetemiz aracılığıyla iskelemizin açılması yönündeki girişimlerimizde bize destek olan Kocataş Muhtarı Serdal Doğan’a çevre gönüllüsü platformlarına ve çevreci derneklere teşekkür etti. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı “Vapur iskelemiz Büyükdere, Çayırbaşı, Kocataş, Kazım Karabekir gibi mahallelerimize de hizmet veriyordu. Hangi mantıkla kapatıldı anlamış değiliz. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla sorun çözüldü. Kendilerine mahalle halkımız adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir