GündemManşet

Muhtarlar Günü’nde dev buluşma

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla İstanbul'da görev yapan muhtarları öğle yemeğinde ağırladı. Sarıyer'den muhtarlar da programa katıldılar.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Şişli’de bulunan bir otelde düzenlenen yemeğe Vali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul İl Jandarma Komutanı Nuh Köroğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. İstanbul’un tüm ilçelerinden muhtarların yer aldığı programa Sarıyer’den mahalle muhtarları da hep birlikte katılım sağladılar.

Sözlerine devletin ve ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden güvenlik güçlerine selam göndererek başlayan Vali Yerlikaya, “Devletimizin bekası ve Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden kahraman ordumuza, Mehmetçiğimize, tüm güvenlik güçlerimize, selamlarımızı gönderiyorum. Allah’ın kudret eli onların üzerinde olsun. Güçlerine güç katsın” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya; “İyi ki varsınız”

Muhtarların hayatın her alanında olduğuna dikkat çeken Vali Yerlikaya, “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; yerinden oynayan bir kaldırım taşından, susuzluktan kuruyan ağacın yeşertilmesine; kalemi-defteri olmayan öğrencinin ihtiyacının karşılanmasından, yüreği yanan ananın-babanın tesellisine kadar, hayatın her alanında sizler varsınız. İyi ki varsınız. Vatandaşlarımızın derdini, ihtiyacını, sorunlarını çözmenin peşinde koşan mahallesinin babası, ablası, ağabeyisiniz”    şeklinde konuştu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiklere İstanbul’daki bütün muhtarlar ile asker selamı gönderdi.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler