GündemManşet

Nur Altunköse: “Zekeriyaköy için gece gündüz çalışacağım”

Zekeriyaköy’ün sevilen isimlerinden Nur Altunköse severek yaşadığı mahallesine muhtar adayı oldu. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Altunköse; “Zekeriyaköy için yapacağımız çok güzel işler var. Mahallem için gerçek projelerle çalışacağım” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

12 yılı aşkın süredir yaşadığı Zekeriyaköy’e muhtar olmak için aday olan Nur Altunköse, “Zekeriyaköy için çok güzel projelerim olacak. Mahallemin sorunlarını çok iyi bilen ve gözlemleyen birisiyim. Muhtarlığın, mahalle ile ilgili her türlü sorunlarına çözüm ortağının başı ve yerel yönetimde ilk basamağı olduğunu bilincinde olarak bu göreve talip oldum. Aday olarak yola çıktıktan sonra çevremdekilerin çok büyük desteğini aldım. 31 Mart yerel seçimlerinde Zekeriyaköy Mahallesi sakinleriyle buluşmak üzere herkesi selamlarım” diye konuştu.

“Zekeriyaköy’ün sorunlarını çözeceğim”

Altunköse, mahallesi için gece gündüz demeden çalışacağını belirterek hedeflediği çalışmalardan bazılarını şöyle anlattı; “Zekeriyaköy’e muhtar olarak seçilirsem gerçekleştirmeyi çok istediğim çalışmalarım var. Bunların her birisi mahallemiz için büyük önem taşıyor. Muhtarlıkta bir sistem oluşturmayı hedefliyorum. Mahallede kaybolan down sendromu, otizm ve alzheimer gibi hastalarla ilgili hastaların fotoğrafları muhtarlıklara ulaştırılarak en kısa sürede bulunması için çalışma yapılmalıdır. Böylece ailelere yardım elimiz en kısa sürede ulaşacaktır. Öte yandan vatandaşlarımız kısa mesaj yoluyla mahallede yeni açılan yerler ve hayatını kaybedenlerle ilgili bilgi göndereceğiz. Bu şekilde mahalle sakinlerimiz birbirlerinden daha haberdar ve sıkı sıkı kenetlenmiş olacaklar. Zekeriyaköy’de milli bayramlarımızı büyük bir coşkuyla kutlayalım istiyorum. Mahallemizde Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kurulan okullarından biri olan Zekeriyaköy İlkokulu bir tane okul var ve burada kutlayacağımız bayramlarla Sarıyer’e örnek olalım istiyorum. Eğitim hayatını sürdürebilmeleri için yardıma ihtiyacı olan çocuklarımıza sahip çıkacağız. Zekeriyaköy’de lise düzeyinde bir okul olmamasının eksikliğini de gidermeye çalışacağız. Zekeriyaköy’de çok fazla başıboş sokak köpeği var. Sokak hayvanlarının en iyi şekilde bakılması için bir yer yapılması gerekiyor. Hatta seyahate giden vatandaşlarımız da hayvanlarını buraya bırakabilsin.”

“Eğitime destek her şeyden önemlidir”

Nur Altunköse, “Muhtar olarak seçildiğimde görevi kadın muhtardan devralacağım için ülkemdeki ve Zekeriyaköy’deki tüm kadınlar adına çok mutluyum. Seçimi kazandığımda herhangi bir kutlama yapmayacağım, bunun yerine beni tebrik edeceklerin tüm GSM operatörlerinden 3353’e kısa mesaj göndererek Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’na bağış yapmalarını isteyeceğim. Eğitime destek her şeyden önemlidir” dedi.

Nur Altunköse kimdir?

1966 İstanbul doğumlu olan Nur Altunköse, Beyoğlu Hasköy Lisesi’ni bitirdi. Açıköğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde okumakta olan Altunköse, evli ve bir çocuk annesi. Özel sektörden emekli olan Altunköse STK ve çeşitli sosyal-eğitim aktivitelerinde görev alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu