GündemManşet

Remzi Gür, Sarıyer Gazetesi avukatlarına 6 bin TL ödeyecek!

Ramsey'in sahibi ünlü iş adamı Remzi Gür, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu'ya açtığı tazminat davasını kaybetti. İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tam 6 yıl süren dava sonunda, Gazeteci Batu'yu haklı bularak Remzi Gür'ün davasını reddetti, Gür'ün Sarıyer Gazetesi avukatlarına dava masrafları olarak 6 bin lira ödemesine hükmetti.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, hukuk önünde bir kez daha haklılığını herkese gösterdi. Bugüne kadar yazdığı haberleri belgeleriyle ispatlamasıyla tanınan ve hukuk önünde kaybettiği davası bulunmayan Gazeteci Bekir Batu, turizm alanı ilan edilen İstinye Koyu’nda iktidara yakın iş adamı Remzi Gür’ün Milli Emlak Müdürlüğü ile temasa geçerek otel projesi yapmayı amaçladığını ve bu yönde bir süreç işletildiğini gündeme taşımıştı. Batu’nun kaleme aldığı haber hem Aydınlık Gazetesi’nde hem de SARİYERGAZETESİ.COM’da yayımlanmıştı. 24 Mayıs 2013 tarihinde REMZİ GÜR’ÜN BÜYÜK VURGUNU başlığıyla manşetten yayınlanan haberden sonra iş adamı Gür, avukatları aracılığıyla Batu’ya ve haberin yayınlandığı Aydınlık Gazetesi’ne 50 bin TL tazminat davası açmıştı. Dava tam 6 yıl sonra karara bağlandı.

REMZİ GÜR AVUKATLARIMIZA 5 BİN 850 TL ÖDEYECEK

İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 2013/281 esas numarasıyla açılan dava, 2016 yılında Yargıtay’a taşındı. Yargıtay’dan dönen dava 2019/10 esas numarasıyla İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde tekrar görüldü. Mahkeme, Yargıtay 4. Hukuk Dairesi’nin görüşüne uyarak Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun haklı olduğuna karar vererek Remzi Gür’ün davasını reddetti. Mahkeme ayrıca davacı Gür’ün, Sarıyer Gazetesi avukatlarına dava gideri olarak 5 bin 850 TL ödemesine hükmetti. Türkiye’nin en zengin iş adamlarından biri olarak bilinen Remzi Gür, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile tanınıyor. Gür, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocuklarına burs vermesi ve merhum iş adamı Halis Toprak’ın İstinye’deki malikanesini satın almasıyla gündeme gelmişti.

BEKİR BATU; “KARŞI DAVA AÇACAĞIZ”

Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bekir Batu, “Yazdığımız haberlerin ne denli doğru ve belgeli olduğu bir kez daha kendini mahkeme kararıyla herkese gösterdi. Bu tür davalar bizi hiç bir zaman gerçekleri cesurca yazmamızdan alıkoyamaz. Gerçek gazeteciler her olayın üzerine cesurca gidebilmeli. Amacı gazetecilik kisvesi altında kendi çıkarlarını korumak olanlar, asla bu işleri yapamaz. Birilerinin ısrarla dibe çekmeye çalıştığı gazetecilik mesleğinin çıtasını yükseltiyoruz ve itibarını koruyoruz. Sarıyer Gazetesi olarak okuyucularımıza verdiğimiz değerden ve mesleğimize duyduğumuz saygıdan dolayı yazdığımız her kelimeyi dikkatli seçiyoruz. Kişilerin kişilik haklarına saygı duyarak gerçekleri kaleme alıyoruz. Bize karşı dava açanlara da karşı davamızı açarak hukuk önünde hesap soruyoruz. Remzi Gür’e de karşı dava açacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir