GündemManşet

Reşitpaşa’da 1 oy farkla muhtarlık değişti, sonuca itiraz var

Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi'nde mevcut muhtar Celal Selim ile rakibi Engin Manav arasındaki yarış sadece 1 oy farkla sonuçlandı. Engin Manav tek oyla muhtarlığı kazandı ancak sonuca itiraz edildi. Geçersiz oylar yeniden sayılacak.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

“Bir oy bir oydur” sözü bu kez de Reşitpaşa’da gerçek oldu. Sarıyer’in en önemli mahallelerinden Reşitpaşa Mahallesi’nde muhtarlık seçimleri sadece bir oy farkla sonuçlandı. CHP’de uzun yıllar siyaset yaptıktan sonra muhtarlığa aday olan Engin Manav, mevcut muhtar Celal Selim’e karşı yarıştığı seçimi sadece 1 oy farkla kazandı. 7 binden fazla seçmeni bulunan mahallede, muhtarlık seçimlerinin sadece tek oyla değişmesi mahallenin bir numaralı gündem maddesi oldu.

3553 ENGİN MANAV ALDI, 3552 OY CELAL SELİM

Mahalledeki 3 okulda (Tuncay Artun, Osman Saçmacı, Ali Büyükdicle) yapılan oy kullanma işlemi tamamlandıktan sonra yapılan sayımda herkesi şok eden bir sonuç çıktı. 2 muhtar adayının bulunduğu mahallede mevcut muhtar Celal Selim 3552 oy alırken, rakibi Engin Manav ise 3553 oy aldı. Seçimi sadece bir oy farkla Engin Manav kazandı.

GEÇERSİZ OYLAR YENİDEN SAYILACAK

1 oy fark yüzünden heyecanın zirveye çıktığı mahallede sonuca itiraz edildi. Celal Selim’in itirazı üzerine İlçe Seçim Kurulu geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi. YSK’nın kararlarına göre; muhtarlık zarflarına aynı muhtar için konulan kağıtların önce geçerli iken seçim günü yapılan bir değişiklikle sonradan geçersiz sayılması yüzünden sonuçlarda bir belirsizlik oluştuğu öğrenildi. Reşitpaşa’da muhtarlık seçiminin sonucu, mahalledeki geçersiz oyların sayımından sonra kesinleşecek. Şimdi tüm Reşitpaşa’nın ve tabi ki adayların gözü Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’ndan çıkacak sonuca çevrildi. Bu arada 2004 Emirgan Muhtarlık seçimlerinde de mahallenin kaderi sadece tek oyla değişmişti.

ENGİN MANAV: “2 OYLA ÖNDEYİZ”

Öte yandan Muhtar adaylarından Engin Manav, 2298 nolu sandıkta kendisine 119 değil, 120 oy çıktığını ve bu yanlışlığın düzeltilmesiyle birlikte Celal Selim ile olan oy farkının 2’ye çıktığını söyledi. Manav konuyla ilgili olarak elindeki belgeyi de gazetemizle paylaştı.

İŞTE OKUL OKUL O SONUÇLAR;

Bir yorum

  1. Evet Reşitpaşada 2 oy farkla Engin Manav Kazanmıştır ve inzalı mühürlü sonuç tutanajları na dayanarak söyüyoruzki .sonuç budur .Ayrıca kimsenin Tansiyonu yüksek değil. Reşitpaşada kimse aorun çıkarmaz ve örnek bir mahalledir.
    Bilgi kirliliğine gerek yok. Saygı ve sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir