GündemManşet

“Reşitpaşa’ya hizmet benim için onurdur”

31 Mart seçimlerinde rakibi mevcut muhtar Celal Selim’i sadece 2 oy farkla geride bırakarak Reşitpaşa’nın yeni muhtarı seçilen Engin Manav, mahallesiyle ilgili sorunları ve projelerini gazetemize anlattı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

51 yıllık Reşitpaşalı Engin Manav, mahallesinin en büyük eksikliğinin Semt Evi olduğunu ve toplu taşıma araçlarının yetersizliği nedeniyle de vatandaşın mağdur bırakıldığını belirtti.

31 Mart seçimlerinde Sarıyer’de 13 mahallede muhtarlar değişti. Bu mahallelerden biri de Reşitpaşa. Üstelik bu mahallede muhtarlık sadece 2 oy farkla el değiştirdi. Mevcut muhtar Celal Selim 3.552 kişinin oyunu alırken, 3.554 oy alarak onu 2 farkla geride bırakan Engin Manav mahallenin yeni muhtarı oldu.  Muhtar Engin Manav, Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’ın sorularını yanıtladı.

51 YILLIK REŞİTPAŞALIYIM

51 yıldır Reşitpaşa’da yaşadığını söyleyen Engin Manav; “İlk orta ve liseyi burada okudum. Babam Trabzonlu annem ise Çankırılı. 2 çocuk babasıyım ve 30 yıllık evliyim. Reşitpaşa’yı ve mahalle halkımı çok seviyorum. Reşitpaşa insanıyla doğasıyla güzel bir semt. Reşitpaşa’da her kesimden insan var. Gecekonduda da yaşayan var, milyon dolarlık villalarda yaşayan da. Reşitpaşa; Sarıyer’in üçüncü büyük mahallesi. 18 bin nüfusumuzla Ayazağa ve Zekeriyaköy’den sonra en büyük semtiz. Burası köy gibidir herkes birbirini tanır” diye konuştu.

REŞİTPAŞA’YA SEMT EVİ İSTİYORUZ

“Reşitpaşa’da belediyenin yapmış olduğu bir alanımız var. Burayı semt evi yaptırmak istiyoruz, mahallemizde maalesef insanların aileleriyle gidip oturabileceği bir yer yok. Ulaşımda sıkıntılarımız var. Her yerde olduğu gibi otobüs problemimiz var. Reşitpaşa’ya otobüsümüz var ama insanlar genelde buraya gelmek için iki vesait yapıyorlar. Zaman aralığı çok uzun. 3’te gelen sonra 5’te geliyor. Bunları İETT ile ilerleyen zamanlarda çözeceğiz.”

MUHTARLIK HİZMET ETME MAKAMI

“Muhtarlık demek, insanlara hizmet etmek demektir. Reşitpaşa halkının sorunlarının çözümü için canla başla çalışacağım. Halkın sorunlarının takipçisi olacağım. İnsanların sorunlarının takipçisi oluyoruz, belediyeyle elektrik idaresiyle İSKİ’yle insanların isteklerine aracılık yapıyoruz. Muhtarlık makamı demek insanlarla iç içe olmak demektir. Ben elimden geldiği kadar insanlardan aldığım talepleri yetkili makamlara taşıyorum, taşımaya da devam edeceğim. İstanbul’da 39 ilçe var, yeşil olarak herhalde bir Sarıyer bir de Beykoz var. Bu yüzden bu güzel ilçemizin güzel semti Reşitpaşa’da görev almak benim için büyük bir onurdur.”

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir