GündemManşet

Salih Bayraktar Çorumlularla buluştu

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, İBB Sarıyer Kültür Merkezi’nde Çorumlular Platformu’nun düzenlemiş olduğu geceye katıldı. Bayraktar, “Siyaset millete hizmet etme anlamında hayalleri gerçekleştirme fırsatı veriyor” dedi.

Yoğun katılımın olduğu gecede Çorumlular Platformu AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’a büyük ilgi gösterdi. Gecede konuşan Bayraktar şunları söyledi; “Çok değerli Dernek Başkanım ve yönetimi, çok kıymetli belediye başkan adayları,  meclis üyesi adayları, muhterem hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili çocuklar, hepinizi sevgi, saygı, muhabbetle selamlıyor hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Öncelikle bu güzel mekanda sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bugünkü insan milyarca insanın birikimidir. Biz altı asır cihanda adalet ve hak üzerine hükümranlık etmiş, kimsenin adını, dilini, dinini değiştirmeye zorlamamış bir kültürden gelmekteyiz. Dernek başkanım ve yönetimi gerçekten güzel bir organizasyonla bizleri bir araya getirdi. Ben bu organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı gönülden teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşlarını gerçekten önemsiyorum. İngiltere’de bir kişiye yedi sivil toplum kuruluşu düşüyor. Türkiye’de baktığınız zaman bu sayı tam tersine. Her altı kişiden bir kişi sivil toplum kuruluşuna üye. Tabi bunların bazıları çevreye duyarlı, bazıları sportif faaliyetler yapıyor, bazıları devlet politikalarına katkı sunuyor. Bunlar çok önemli. Ben de bir kardeşiniz olarak aynı zamanda Yeşilay Dernek Başkanı’yım Sarıyer’in ve Yeşilay üzerinden çok güzel faaliyetler yapıyoruz. Gençliği yanına almayan, gençliği desteklemeyen ülkelere baktığımızda kısa süre sonra durağanlığa teslim oluyorlar. Gençliği yanına alan, gençliği destekleyen, gençliği önünde yürüten hareketlere baktığımız zaman da; tarihi yürüyüşlerine, büyük devrimlere öncülük ettiklerini görüyoruz.”

“Siyaseti millet adına faydalı kullanırsanız çok kıymetlidir”

Salih Bayraktar sözlerine şöyle devam etti; “Bizim de bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek adına bir görevimiz var. Bugün Ak Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı olarak huzurunuzdayım. Niçin huzurunuzdayım? Özel hayatınızda çok yardımsever olabilirsiniz, ekonomik durumunuz da yerinde olabilir, ama millete hizmet etmek gibi bazı hayallerinizi gerçekleştiremezsiniz. Siyaset bu fırsatı veriyor size. Şayet bu fırsatı doğru, güzel, faydalı kullanırsanız siyaset çok anlamlıdır, çok değerlidir, çok kıymetlidir. Ama bu gücü sadece kişisel çıkarlarınız için, belli çevreler için kullanırsanız vay halinize. Hem bu dünya hem öbür dünya size zindan olur. Bu nedenle değerli dostlar çıktığımız bu hayırlı yolda sizlerin duasını ve desteğinizi bekliyoruz. Ben bu anlamlı gecede günün anlamına atıfta bulunarak birlik, beraberliğiniz her zaman daim olsun diyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Çorumlular Gecesi’nde salona girişinde tüm masaları tek tek dolaşarak davetlilerle selamlaştı, görüş ve önerilerini dinledi. Bayraktar geceye katılan çocuklarla da özel olarak ilgilendi ve karne hediyeleri dağıttı. Bayraktar’a geceye katılımı ve geceye katkıları nedeniyle plaket takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir