GündemManşet

Salih Bayraktar hemşehri dernekleriyle istişare toplantısında buluştu

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar Sarıyer’de faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin temsilcileriyle istişare toplantısında buluştu.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu’nun da katıldığı toplantıda konuşan Bayraktar, Sarıyer’de siyasette bir paradigma değişikliği yapacaklarını, Sarıyer’de siyasete kalite, nitelik, ahlak, nezaket getireceklerini söyledi. Salih Bayraktar “Böyle yönetilmekten utanıyorum. Sarıyer’in adının yolsuzlukla, hırsızlıkla, arsızlıkla anılmasından utanıyorum. Sarıyer bunları hak etmiyor. Bir kardeşiniz olarak bunları ben içime sindiremiyor hazmedemiyorum. Bugün ben burada belediye başkan adayıysam burayı daha önemli gördüğüm için.” dedi.

SARIYER’i UYUŞTURUCUDAN ARINDIRACAĞIZ

Sarıyer’in bazı mahallelerinin terörle birlikte uyuşturucuyla anılır olduğunu vurgulayan Bayraktar bunu yerel yönetim krizinden kaynakladığını, gençlere yönelik sosyal projelere önem verilmemesinin sonucu olduğunu vurguladı. Bayraktar şöyle konuştu:

“İki gün önce 850 kilo uyuşturucu yakalandı operasyonla. 850 kilo Sarıyer’de yakalanıyor. Düşünebiliyor musunuz? Sarıyer’in gençliğini zehirler. Ne anneler bana geliyor. Diyorlar ki oğlum uyuşturucu bağımlısı. Kurtaramıyorum çocuğumu. Bunlar neden oluyor? Arka planı gerçekten çok endişe verici. Bunlara kayıtsız kalmayacağız”

ELEŞTİRDİKLERİ YASAYI SAHİPLENİYOR

İmar barışıyla mülkiyet probleminin kökünden çözüldüğünü vurgulayan Salih Bayraktar, yasanın hazırlanması ve çıkması sürecinde bir çok zorluklar ve fedakarlıklarla dolu bir süreç yaşadıklarını, fakat yasa çıktıktan sonra “yasa zenginlere çıktı, yalılara çıktı, insanlarını kandırıyorlar” diyenlerin şimdi algı operasyonlarıyla kendileri çıkarmış gibi sahiplendiğini söyledi. Toplantı STK temsilcilerinin Bayraktar’a soruları ve soruların cevaplanmasıyla son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir