GündemManşet

SARFİT Huzur Spor Kompleksi ve Ayşen Gruda Parkı açıldı

Sarıyer Belediyesi Huzur Mahallesi’nde Yeşilçam’ın usta ismi Ayşen Gruda’nın adının verildiği park ve SARFİT Huzur Spor Komplesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Programa çok sayıda ünlü isim katıldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi bir günde iki açılışa imza attı. Ayazağa Huzur Mahallesi’nde Vefa Projesi kapsamında Yeşilçam’ın usta ismi Ayşen Gruda’nın adının verildiği parkın ardından ise Sarıyer’in en modern spor tesisi olan SARFİT Huzur Spor Kompleksi hizmete açıldı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle SARFİT Huzur Spor Kompleksi’nde gerçekleşen açılışlara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra; Türk Sineması’nın ustaları İlyas Salman, Engin Aksu, Ali Güney, Muharrem Edemir, Teoman Ayık, Tuncay Akça, Pekcan Türkeş, Mehmet Yüksel, Zekiye Yılmaz ve İsmail Ölçerman katıldı.

BAŞI DİK BİR CUMHURİYET KADINI

Açılışta, Yeşilçam’ı Sevenler Derneği adına konuşan Muharrem Erdemir “ Sanatçılar ölmez, Ayşen Gruda da ölmedi. Bunu olumsuz hava koşullarına rağmen burada bulunmanızla da çok net bir şekilde anlıyoruz” dedi. Usta oyuncu İlyas Salman, “Ayşen Gruda sadece bir sanatçı değildi. Başı dik bir cumhuriyet kadınıydı. Onun isminin bu şekilde yaşatılması bizim için gurur verici. Sanatın ve sanatçının yanında oldukları için Sarıyer Belediyesi’ne ve Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum, onlara minnet borçluyuz ” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK BİR HİZMET

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise, “ Biz her zaman halk için, halkla birlikte, halkın sorunlarını çözmek için mücadele ediyoruz. Halk için mücadele eden sanatçılarımızı Ayşen Gruda nezdinde selamlıyorum. Sarıyer Belediyesi’nin böyle bir spor tesisini ilçeye kazandırması ve usta isimlerin adını yaşatan parklar inşa etmesi çok büyük bir hizmet” dedi.

GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞECEK

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “ Hava ne kadar soğuk olursa olsun bir tesisin açılışını yapıyor olmak büyük bir gurur. Bizim en büyük amaçlarımızdan biri de çocuklarımızın sporla tanışması ve bunu hayatının bir parçası yapması. Bu tesisin yapılmasında emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu tür tesisler açtıkça biz biraz daha doğruyu yakalayacağız. Belki de içeride geleceğin sporcuları yetişecek” dedi.

SANATÇILAR BİZİM HER ŞEYİMİZ

Tarihte izi bırakan isimlerin yaşatıldığı Vefa Projesi’nin çok önemini vurgulayan Başkan Genç,“ Hava şartları biraz zorluyor olabilir. Ama biz 10 yıldır Sarıyer’e hava şartları ne olursa olsun hizmet ettik. Sanatçılar bizim her şeyimiz. Onlara sahip çıkmak da bizim görevimiz. Onların yaşamdan kopmasına izin vermemeliyiz. Sanatçılar insanları yaşamın içerisinde tutan en önemli unsurlardır” diyerek açılışa katılan Yeşilçam’ın emektar isimlerine çiçek takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir