GündemManşet

Sarıyer Belediyesi, 233 araca 98 milyon 427 bin lira kira ödeyecek!

Türkiye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki kiralık araç saltanatını konuşurken CHP'li Sarıyer Belediyesi akıllara durgunluk veren bir ihaleye imza attı. 650 milyon lira borcu bulunan belediye, önümüzdeki 3 yıl boyunca kiralayacağı 233 adet araç için SÖZKUR Şirketi'yle tam 98 milyon 427 bin liralık sözleşme imzaladı. Böylece SÖZKUR Şirketi'nin bugüne kadar belediyeden kazandığı ihale miktarı da 500 milyona ulaştı.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU / ÖZEL HABER

SARİYERGAZETESİ.COM yine gündemi bomba gibi sarsacak sıcak gelişmeyi ilk kez açıklıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde AKP döneminde kiralanan ve keyfi olarak kullanıldığı tespit edilen araçlar kamuoyunda büyük tartışma konusu olurken, CHP’li Sarıyer Belediyesi de araç kiralama işinde yeni bir rekor kırdı. 650 milyona dayanan borçlarıyla Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden biri olan Sarıyer Belediyesi, 8 Ağustos tarihinde sessiz sedasız düzenlediği araç kiralama ihalesini SÖZKUR Turizm Otomotiv Petrol Ürünleri İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi‘ne verdi.

SARIYER BELEDİYESİ 98 MİLYON 427 BİN LİRA ÖDEYECEK!

İhale, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e doğrudan bağlı olan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 8 Ağustos 2019 tarihinde Perşembe günü saat 15.00‘da Pınar Mahallesi’ndeki binada düzenlendi. Belediyenin en büyük ihalelerinden biri olan kiralık araç ihalesinin Kurban Bayramı’ndan sadece birkaç gün önce sessiz sedasız yapılması ve ihale günü görev alacak güvenlik personelinin de özel olarak seçilmesi dikkat çekti. Sarıyer Belediye Meclisi’nde Haziran ayı oturumunda alınan kararla 36 ay (3 yıl) olarak süresi belirlenen araç kiralama ihalesini, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine SÖZKUR Turizm isimli şirket kazandı. Belediye, 36 ay boyunca kullanacağı toplam 233 adet binek araç ve 130 şoför için söz konusu şirkete tam 98 milyon 427 bin 810 lira ödemeyi taahhüt etti. Bitiminde, pasta kesilerek kutlaması yapılan ihale Sarıyer Belediyesi ile SÖZKUR arasında sözleşme imzalanmasıyla da resmen sonuca bağlanmış oldu.

SARIYER’İN GÜNDEMİ EDEBİYAT, BELEDİYENİN GÜNDEMİ İHALE!

Borçları yüzünden personel maaşlarını dahi ödemekte zorlanan Sarıyer Belediyesi’nin, neden 98 milyon 427 bin liralık yeni bir araç kiralama israfına gittiği, kiralama yerine ihtiyacı kadarını neden satın almaya gitmediği merak ediliyor. Sarıyer kamuoyu Kireçburnu’da belediye tarafından 25-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Edebiyat günleri etkinliğiyle meşgul olurken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ilçe yatırımları için kullanılması gereken bu miktarda bir parayı neden ısrarla araç kiralamaya harcamak istediği merak konusu oldu. Öte yandan belediyelere her fırsatta israf uyarısında bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Sarıyer’deki bu israfa ne diyeceği siyasi çevrelerde merakla bekleniyor.

İŞTE 98 MİLYON 427 BİNLİK İHALENİN SÖZKUR’A GİTTİĞİNİN BELGESİ!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu