GündemManşet

Sarıyer Belediyesi uyudu, müteahhit işi bırakıp kaçtı!

Sarıyer Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi Arabayolu Caddesi'nde başlatılan tretuvar çalışması müteahhidin işi yarıda bırakıp ortadan kaybolması yüzünden tam 8 aydır bitirilemiyor. Vatandaşlar aylardır perişan olurken, söz konusu işin belediyeye maliyetinin ise 1 milyon 230 bin TL olduğu öğrenildi.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer’de CHP’nin en güçlü olduğu mahallelerden Cumhuriyet Mahallesi’nde vatandaşlar, Sarıyer Belediyesi’ne tepkili. Çünkü mahallede başlatılan tretuvar çalışmasını yürüten müteahhit tam 8 ay önce başladığı çalışmayı yarıda bırakıp ortadan kayboldu. Sarıyer Gazetesi’ni arayan vatandaşlar gazetemizden rezaletin sona ermesi ve yetkililerin harekete geçmesi için yardım istedi.

İHALESİ 1 MİLYON 230 BİN LİRA

Sarıyer Gazetesi‘nin vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine yaptığı araştırmada, söz konusu işin belediyeye maliyetinin tam 1 milyon 230 bin lira olduğu görüldü. Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 6 Ağustos 2018 tarihinde açılan Cumhuriyet Mahallesi Arabayolu Caddesi Tretuvar Düzenlemesi ihalesini, belediyeye yakın bir şirketin kazandığı ve işin sözleşmesinin 1 milyon 230 bin 500 TL olarak yapıldığı anlaşıldı. 30 Temmuz 2018 tarihinde işe başlanılması ve sözleşmeye göre de 4 ayda tamamlanarak 30.11.2018 tarihinde çalışmaların tamamlanması gerekiyordu. Ancak müteahhit firma belediyeden paraları alarak, işi yarıda bırakıp ortadan kayboldu. Müteahhit, iş malzemelerini de kaldırımlara ve sokak aralarına öylece bırakarak kayıplara karıştı. Tüm bunlar yaşanırken de Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise rezalete sadece seyirci kalmakla yetindi. Olan da bu kaldırımları kullanmak durumunda kalan Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine oldu.

VATANDAŞLAR; “BAŞKAN ŞİİR OKUMAKLA MEŞGUL”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar; “Sarıyer’in belediye başkanı; halay çekmekle, şiir okumakla, türkü söylemekle uğraşacağına biraz da belediye başkanı olduğunu hatırlayıp hiç değilse kendisine oy veren mahalleleri dolaşsaydı böyle bir rezalet yaşanmazdı. Aylardır bu kaldırımlar böyle, kaldırımlarda yürüyemiyoruz, insanlar özellikle yaşlılarımız, çocuklarımız kaldırımlara takılıp düşüyor. İş malzemeleri bile aylardır kaldırımlarda öylece duruyor. Sarıyer sahipsiz mi? Her şey çok güzel olacak dedik oy verdik, ancak hizmet göremiyoruz. Eğer Sarıyer’in belediye başkanı, 3. dönemine girdi diye yorulduysa o zaman keşke seçimlerde aday olmasaydı. Ekrem İmamoğlu’na da şikayet edeceğiz. Olmadı yolu kapatıp mahallede eylem yapacağız” diye tepki gösterdiler.

YASAL UYARI: ÖZEL HABERLERİMİZ KAYNAK KULLANILMAK ŞARTIYLA ANCAK YAYIMLANMA TARİHİMİZDEN BİR GÜN SONRA BAŞKA BASIN KURULUŞLARINCA YAYIMLANABİLİR!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir