GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’nde başkan yardımcıları belli oluyor

Sarıyer'de 3. dönemine giren Şükrü Genç, yeni dönemde çalışacağı ekibini kurmaya hazırlanıyor. Kimlerin başkan yardımcısı yapılacağı merak edilirken, kimi isimler de başkan yardımcısı olabilmek için müthiş bir lobi çalışması yürütüyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

31 Mart seçimlerini 29 bin farkla kazanan ve Sarıyer’de 3. dönemine giren Şükrü Genç, yeni ekibini kurmaya çalışıyor. 23 Haziran Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sonucunu beklediği için atamaları bekleten Genç, önümüzdeki günlerde belediye başkan yardımcılarını atayacak. Kulislerde kimlerin belediye başkan yardımcısı olacağı merak edilirken, belediye meclisindeki bazı isimlerin kendilerini başkan yardımcısı yaptırabilmek için müthiş bir lobi çalışması yürüttükleri görüldü. Bazı meclis üyelerinin de eşlerini belediyede müdür olarak işe başlatmak için kulisler yaptıkları öğrenildi.

SEVGİ ATALAY İMAR’DAN SORUMLU OLMAYA DEVAM EDECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Boğaziçi İmar Müdürü olarak görevlendirileceği konuşulan Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ın bu görevi kabul etmeyip Sarıyer’deki mevcut görevinde kalmayı tercih ettiği öğrenilirken, halen belediyedeki makamlarını kullanmaya devam eden eski başkan yardımcıları İsmail Erdem ve Mustafa Tok’a da yeni dönemde görev verileceği belirtiliyor. İsmail Erdem’in danışman, Mustafa Tok’un da SARBEL’in başına geçirileceği ifade ediliyor. 29 milyon lira zarar eden borç batağındaki SARBEL’in Mustafa Tok eliyle kurtarılması düşünülüyor.

BAŞKAN YARDIMCILIĞI İÇİN KULİSLER HIZLANDI

Öte yandan diploma sorunu yaşayan bazı isimlerin çok istedikleri halde mevzuat gereği başkan yardımcısı olamayacakları ifade edilirken, Taylan Yıldız, Hüseyin Coşkun, Nizamettin Günel ve Hayrettin Dereli’nin de isimleri başkan yardımcılığı için geçiyor. Nadir Günday‘ın durumu ise en çok merak edilen konulardan biri. Belediye Başkan Yardımcısı olabilmek için parti nezlinde olağanüstü kulisler yürüten ve son ana kadar mücadeleyi bırakmayacağı anlaşılan kimi isimler de lobilerine devam ediyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir