GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’nde görevden alma depremi!

Sarıyer Belediyesi'nin 3. ismi olan Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Sarıakçalı, belediyenin en başarılı isimlerinden Destek Hizmetleri Müdürü Gülal Erdovan ile yardımcısı Ozan Ay'ı görevden aldı. Yerine bakın kim atandı?

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi’nde deprem… Geçtiğimiz günlerde İsmail Erdem, Mustafa Tok ve Semra Kartal‘a bağlı birimlerin dağıtılmasından sonra belediyenin en etkili 3. ismi olan Başkan Yardımcısı Serdar Sarıakçalı ilginç bir operasyona imza attı. Daha önce belediyede yaşanan kavgalar, güvenliklere yaptığı mobingi andıran uygulamalarla tepkilere neden olan Sarıakçalı, belediyenin en başarılı isimlerinden Destek Hizmetleri Müdürü Gülal Erdovan‘ı görevden aldı. Erdovan’ın yardımcısı aynı zamanda Zabıta Müdürü Erdinç Gün‘ün de damadı Ozan Ay da görevden alındı başka birime atandı.

YETER BÜYÜKDURMUŞ’UN YEĞENİ ATANDI

Gülal Erdovan’ın görevden alınmasından sonra Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne ANAP’lı Sedat Özsoy döneminde İmar’dan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Sezai Büyükdurmuş’un yaklaşık 10 yıldır belediyede çalışan oğlu Mehmet Büyükdurmuş atandı. Yeni atanan müdür Büyükdurmuş aynı zamanda CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş‘un da yeğeni. Başarılı ve sevilen müdür Gülal Erdovan ise yine Sarıakçalı’ya bağlı muhtarlıklar birimine atandı. Erdovan bundan böyle Muhtarlardan Sorumlu Müdür Gönül Kıral’a bağlı olarak çalışacak. Belediye içinde Sarıakçalı’nın keyfi uygulamalarına Belediye Başkanı Şükrü Genç’in göz yumması da personel arasında rahatsızlığa neden oluyor.

DESTEK HİZMETLERİ’Nİ YEM OLARAK KULLANACAKLARDI

Sarıyer Belediyesi’nde yeni dönemde yetkileri daha da arttırılarak önemli bir isim haline getirilen Serdar Sarıakçalı, belediye içindeki garip uygulamalarıyla personelin tepkisini çekiyor. Özellikle güvenlik personeline karşı sert tutumu ile dikkat çeken ve sözde sigara içenlere karşı şiddetvari tavrılarıyla çalışanları çileden çıkaran Serdar Sarıakçalı, 16 milyonluk Acar pazarlığı sırasında iskan sorununun çözümü konusunda kendisine bağlı Destek Hizmetleri’ni kullanmak istemişti. Söz konusu pazarlıklar sırasında ünlü iş adamı İsmet Acar kendisine İmar Müdürlüğü yerine Destek Hizmetleri Müdürlüğü üzerinden çözüm önerisinde bulunulduğunu ancak kendisinin bu teklifi kabul etmediğini Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya açıklamıştı.

Öte yandan bu hafta Sarıyer Belediyesi’nde görevli önemli bir müdür, Sarıyer’e komşu bir ilçede belediye başkan yardımcısı olarak atanacak. Sarıyer Gazetesi olarak söz konusu olayın detayını ve başkan yardımcısı yapılacak ilgili müdürü şimdilik açıklamıyoruz.

Son dönemde tansiyonun iyice yükseldiği Sarıyer Belediyesi’nde yaşananları yine ilk kez ve sadece SARİYERGAZETESİ.COM’dan okuyabilirsiniz. Bizi takip edin!

Bir yorum

  1. Sn bekir bey
    Ben 32 yıl çalıştım bu belediyede2 sene önce rmekli oldum
    Orada şimdi çalışan memur şef müdür hepsinin ruhuna kadar bilirim.başkan duruma hakim 25 bin fark atarak sarıyerde başkan benim diyor ,çoook haklı
    Serdar bey falan hikaya tabiiki 1 numara kadrosunu sağlam kurmak istiyor haklıdır 25 oy fark atmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir